آغاز دومین مرحله اعزام راهیان نور دانش آموزی در استان مرکزی

در دومین مرحله راهیان نور دانش آموزی در استان مرکزی بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در ۸ مرحله اعزام خواهند شد.

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در نشست هماهنگی اردو‌های راهیان نور دانش آموزی از آغاز دومین مرحله اعزام راهیان نور دانش آموزی در استان مرکزی خبر داد.

سردار کریمی افزود: در راستای اعزام دومین مرحله راهیان نور دانش آموزی در استان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در ۸ مرحله اعزام خواهند شد که اعزام‌ها از ابتدای بهمن شروع می‌شود و در دوره اول ۲ هزار دانش آموز به مناطق سرزمین‌های نور اعزام شدند.

او اضافه کرد: توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تحقق جهاد تبیین در برنامه‌ها از طریق به کارگیری فرماندهان دفاع مقدس، مبلغین و راویان برجسته، تربیت خادمین شهدا، توجه به کلیه مسائل اجرایی از جمله امنیت، ایمنی خودرو‌ها و یادمان‌های دفاع مقدس و شنیدن نقطه نظرات شرکت کنندگان از جمله موضوعات مهم راهیان نور است که باید مورد توجه باشد و همه توان گذاشته شود تا برای دانش آموزان خاطرات ماندگاری به ثبت برسد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: سرزمین‌های نور دانشگاه بزرگ انسان سازی است و نسل جدید می‌تواند با حضور در این سرزمین‌ها الگو‌های واقعی را بشناسد و مسیر درست را به خوبی انتخاب کند.

او با بیان اینکه اردو‌های راهیان نور فناوری استخراج گنج و معارف عظیم دفاع مقدس است، گفت: با توجه به تجربیات گذشته برگزاری این اردو‌ها برای نسل جوان و نوجوان امیدآفرین است.

سردار کریمی افزود: اردو‌های راهیان نور یکی از بستر‌های مهم برای تحقق جهاد تبیین است و می‌توان گفت راهیان نور قرارگاه بزرگ تبیین است که جهاد بزرگ ملت ایران و آیینه تمام نمای ایثار و مقاومت ملت و تبلور غیرت دینی و انقلابی مردم را به جوانان نشان می‌دهد و می‌تواند آن‌ها را به درستی برای آینده انقلاب تربیت کند.

او ادامه داد: یکی دیگر از کارکرد‌های مهم اردو‌های راهیان نور زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا و فرهنگ دفاع مقدس است و تا زمانی که این فرهنگ ناب و ارزشمند در جامعه و بین نسل جدید زنده و پویا باشد توطئه‌های دشمنان نمی‌تواند اثرگذاری کند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه راهیان نور صحنه‌های ولایت پذیری، همدلی، وحدت و انسجام ملی ایران برای پیروزی‌های بزرگ را نشان می‌دهد، گفت: رمز موفقیت امروز ملت، تبعیت از ولایت و وحدت همه جانبه است و در طول ۴۳ سال گذشته گر توانستیم در جهاد‌های مختلف مقابل دشمنان بایستیم به برکت این دو مولفه مهم بوده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: