پورابراهیمی: امیدواریم با کمترین ناترازی بودجه ۱۴۰۲ بسته شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:هرگونه ناترازی در بودجه عملا افزایش پایه پولی و تورم را به دنبال خواهد شد.

محمدرضا پورابراهیمی در توضیح نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر اقتصاد و امور دارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هدف از برگزاری این نشست هم بررسی عملکرد بودجه سال ۱۴۰۱ و هم پیش بینی آنچه را که به عنوان اصلاحات ساختاری بودجه ۱۴۰۲ باید مدنظر قرار گیرد، بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به گزارش مسئولان دولتی در زمینه بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: این گزارش بیانگر این است، با توجه به اینکه ما در نیمه اول سال با کسری‌های بودجه مواجه بودیم شرایط در نیمه دوم سال رو به بهبود است لذا امیدواریم تا پایان امسال شاهد شرایط بهتری هم در افزایش درآمد‌های دولت و هم در تخصیص‌هایی که در سرفصل‌های هزینه‌ای اتفاق می‌افتد، باشیم.

پورابراهیمی با اشاره به بودجه سال ۱۴۰۲ بیان کرد: آنچه در این بخش برای ما حائز اهمیت است این بوده که برای سال آینده چه میزان سرفصل منابع پایدار در بودجه عمومی کشور لحاظ می‌شود آنهم به این دلیل که منابع غیر پایدار منجر به ایجاد ناترازی در بودجه شده و اثرات ان کاملا مشهود است، زیرا هرگونه ناترازی در بودجه چه در حوزه ناترازی بانکی عملا افزایش پایه پولی و تورم را به دنبال خواهد شد.

وی تاکید کرد: در این جلسه به ریز به اطلاعات سرفصل‌های درآمدی اشاره شد و رئیس سازمان مالیاتی گزارشی از وضعیت پیش بینی شاخص‌های مرتبط با این حوزه ارائه کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: براساس گزارش‌های ارائه شده در کمیسیون، فکر می‌کنیم دولت اقداماتی را انجام داده که نیاز به تکمیل دارد؛ لذا پیشنهاداتی در جلسه کمیسیون مطرح شد تا بتوانیم از ظرفیت بخش‌های مختلف و احکام مرتبط با این حوزه در زمان رسیدگی به اجزای بودجه سال ۱۴۰۲ در کمیسیون تلفیق و صحن علنی استفاده کنیم.

پور ابراهیمی بیان کرد: جمع بندی در کمیسیون بر این مبنا بود که ان شاءالله ما ظرف یک هفته پیش رو پیشنهادات کمیسیون درباره ارتقای ظرفیت‌های افزایش منابع درآمدی و کاهش ناترازی احتمالی بودجه را در دستور کار قرار دهیم. البته نشست‌های مشترک ما با دستگاه‌ها ادامه پیدا خواهد کرد. امیدواریم بودجه سال ۱۴۰۲ با کمترین ناترازی در حوزه منابع و مصارف بسته شود و برای اولین بار شاهد این باشیم که اثرات ناشی از این مساله نگرانی در حوزه تورم را کاهش می‌دهد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۴ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
بهترین کار برکناری شماست هیچ کار مثبتی تا حالا نکردی فقط سخنرانی را خوب یاد گرفتی دیگه وقتشه بازنشسته بشوید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۰۳ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
پس چرا ملت به‌ آنها دوباره رأی به آنها می‌دهند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۵ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
سال هاست که ایشان هیچ کار مثبتی برای مردم نکرده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۸ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
بود جه ایران هیچ وقت تراز نمیشه .چون یه عده ناشی و بی تجربه تراز دستشونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۲ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
پورابراهیمی چندین ساله رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و هیچ نکته مثبتی هم توی اقتصاد دیده نشده. چرا این آدم برکنار نمیشه؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۸ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
آقای پور ابراهیمی شما که این همه از این مسیر در آمد و حقوق داری چرا فکری برای این تورم افسار گسیخته نمی کنید؟ مگر شما مسوول نیستید؟ لااقل مگر مسلمان نیستید؟ مگر پیامبر اسلام نگفته هرکس به فکر مسلمانان نباشد و امر آنها برایش مهم نباشد مسلمان نیست؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۶ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
زررررررررررت به این بودجه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
پرحرف كار نابلد
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۰:۱۶ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
آقای پور ابراهیمی شما کسئول حمایت از حقوق سهامداران بورس بودید؟ چطور بعد 3 سال پول مردم بازنگشت هیچ زیانشان نسبت به تورم بیشتر هم شد. شما راحت میخوابید؟