طوفان و یخ‌بندان ۱۰۵ میلیارد ریال به شبکه توزیع برق زابل خسارت زد

مدیر شرکت توزیع برق شهرستان زابل گفت: به دنبال وقوع طوفان و یخ‌بندان شدید در منطقه سیستان، ۱۰۵ میلیارد ریال خسارت به شبکه توزیع برق این منطقه وارد شد.

احمد ریاحی   اظهارداشت: وقوع طوفان شدید در روز‌های اخیر در زابل موجب سقوط ۴۶ اصله پایه شبکه فشار متوسط و ضعیف تیر برق، آسیب به ۲ دستگاه ترانس ۲۵ هزار و ۱۷۵ متر کابل سرویس، هفت هزار و ۴۹۰ متر شبکه فشار ضعیف و متوسط، آسیب به ۱۲ کیلومتر شبکه و هشت دستگاه ترانس برق و ایجاد خسارت به بیش‌از ۳۵۰ کنتور برق از جمله خسارت‌های ناشی از وضعیت بد جوی به شبکه توزیع برق منطقه سیستان است.

وی تصریح کرد: به دنبال وقوع بارندگی و وزش باد شدید در منطقه سیستان، ۳۰ تیم عملیاتی امور برق زابل، هیرمند و زهک نسبت به اصلاح، رفع خاموشی و احداث مجدد شبکه برق اقدام کردند.

مدیر شرکت توزیع برق زابل عنوان کرد: با توجه به ارتباط شهروندان از طریق سامانه ۱۲۱ جهت اعلام خاموشی، هفت هزار و ۴۳ تماس از طریق سامانه ثبت و جهت رفع مشکل از طریق تیم‌های عملیاتی اقدام شده است.

وی تأکید کرد: در این بحران اخیر و با توجه به شدت یخ‌بندان در منطقه، ۱۲۰ نفر نیروی انسانی، هشت دستگاه جرثقیل، چهار دستگاه بالابر و ۳۰ دستگاه خودروی سبک با آمادگی نیرو‌های عملیاتی این شرکت مشکلات مناطق آسیب‌دیده رفع شده است.

ریاحی با اشاره به اینکه در حال حاضر شبکه برق تمامی خطوط اصلی منطقه سیستان پایدار است، گفت: از شهروندان درخواست می‌شود با توجه به ادامه‌دار بودن شرایط نامناسب جوی در منطقه، نسبت به مدیریت مصرف برق همکاری و در زمان ناپایداری شرایط از نزدیک‌شدن به تأسیسات شبکه برق جدا خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه حادثه و خاموشی، مراتب را از طریق سامانه ۱۲۱ و اپلیکیشن «برق من» اطلاع دهند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر