۱۲ نشانه بی احترامی همسر و راه مقابله با آن

در این مطلب علایم بی احترامی مرد به زن را با شما در میان می‌گذاریم تا در صورتی که هنوز ازدواج نکرده اید خودتان را از چنین مردی راحت کنید.

شاید تصور کنید که عشق برای حفظ یک رابطه طولانی مدت مانند ازدواج کافی است، ولی کاملا در اشتباهید، در کنار عشق باید اعتماد، سازگاری، صداقت، صمیمیت، قدردانی و احترام قرار بگیرد تا بتوانید رابطه عاشقانه تان را در بلند مدت حفظ کنید.
یکی از مهم‌ترین مولفه‌های رابطه عاطفی سالم، احترام است.

زمانی که زن و شوهر به هم احترام بگذارند احساس امنیت بیشتری در کنار هم خواهند داشت و کمتر دچار دلخوری و رنجش از هم می‌شوند.

مردی که رفتار درستی با همسرش نداشته باشد و جای حفظ احترام او، همسرش را مورد تحقیر و تمسخر قرار دهد نمیتواند پناهگاه امنی برای همسرش باشد و زندگی شادی داشته باشد یا احساس خوشبختی کند.

در ادامه مقاله علایم بی احترامی مرد به زن را با شما در میان می‌گذاریم تا در صورتی که هنوز ازدواج نکرده اید خودتان را از چنین مردی راحت کنید و در صورتی که کار از کار گذاشته است و زیر یک سقف رفته اید قبل از این که آسیب روحی جبران ناپذیری ببینید یا کار به طلاق عاطفی یا رسمی برسد، بتوانید بدرفتاری او را اصلاح کنید.

مردی که به شما احترام نمی‌گذارد یعنی در واقع به شما اهمیت نمی‌دهد و شما را جدی نمی‌گیرد و به حرفهایتان گوش نمی‌دهد، این رفتار‌ها همه علایم داشتن یک رابطه سمی است. سمی بودن رابطه به معنی آزار فیزیکی نیست، آزار‌های روحی و بی توجهی هم میتواند به همان اندازه آزار فیزیکی، سمی و آسیب رسان باشد.

احترام نگذاشتن به همسر باعث ایجاد آزار و اذیت روحی و آسیب دیدن عزت نفس او می‌شود و باعث می‌شود از درون نسبت به خودش احساس بدی داشته باشد.

احترام متقابل عامل کلیدی برای داشتن یک رابطه عاطفی طولانی مدت است، به یاد داشته باشید که همه ما شایسته احترام هستیم و برای داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس نیاز داریم که به ما احترام گذاشته شود.

کسی که نتواند احترام لازم را برای شما قائل باشد شایستگی بودن کنار شما را از دست می‌دهد. اگر شریک زندگی شما ناخواسته چنین رفتار‌های ناخوشایندی دارد که باعث می‌شود احساس بی احترامی به او دست دهد حتما به او گوشزد کنید و احساسات ناخوشایندی که به شما دست می‌دهد را برایش توضیح دهید و از او بخواهید رفتارش را اصلاح کند.

دائم از شما ایراد می‌گیرد
مردی که برای همسرش ارزش قائل باشد بیش از آن که از او ایراد بگیرد از خوبی هایش تعریف میکند، مردی که مدام نقاط ضعف شما پیش میکشد و از شما ایراد می‌گیرد و از شما میخواهد که رفتار، سبک لباس پوشیدن یا حتی نوع ارایشتان را تغییر دهید و میخواهد علایق و سلیقه هایتان را مطابق میل او تغییر دهید و مدام در حال سرزنش کردن شما است یعنی احترامی برایتان قائل نیست.

مرز‌های حریم شخصی شما را نادیده می‌گیرد
هر کسی یک سری حد و مرز برای حریم شخصی خود قائل است و اگر شوهر شما به شما احترام بگذارد از این مرز‌ها عبور نمی‌کند به عنوان مثال اگر دوست ندارید شوهرتان از وضعیت مالی شما یا پس انداز پنهانی شما برای روز مبادا خبر داشته باشد اجبار شما برای پرسیدن صورت حساب بانکی و متهم کردنتان به زیاد خرج کردن به منزله بی احترامی به شما است.

به شما اعتماد ندارد
مردی که به همسرش احترام می‌گذارد به او اعتماد دارد اگر شوهر شما با رفتارش نشان میدهد که به شما اعتماد ندارد، همیشه مراقب است با چه کسی صحبت میکنید یا با چه کسی چت می‌کنید و دائم میخواهد شما و تماس هایتان را کنترل کند یعنی احترامی برایتان قائل نیست.

خودش را برتر از شما می‌داند
اگر خودش را و خواسته‌های خودش را برتر از شما میداند و توجهی به علایق و نیاز‌های شما ندارد حتی با وجودی که میداند شما آسیب دیده اید، یعنی با شوهری خودخواه و خودشیفته طرف هستید که احترامی برایتان قائل نیست و به راحتی شما را تحقیر می‌کند.

او به گونه‌ای رفتار میکند که به خودتان شک کنید، در مورد انتخاب هایتان یا حتی شغلتان و آشپزیتان ایراد می‌گیرد و نظراتش را کاملا غیر محترمانه بیان می‌کند.

به خانواده شما بی ادبی میکند
اگر مردی خانواده و دوستان شما را مسخره می‌کند و از حضورشان در منزلتان استقبال نمی‌کند و آن‌ها را هر از گاهی تحقیر میکند یعنی برای شما و رابطه‌ای که با شما دارد ارزشی قائل نیست.

سکوت کردن
اگر مردی هنگام بروز مشکل در رابطه به جای این که وارد گفتگویی سازنده برای حل مشکل شود سکوت میکند تا برتری خودش را به رخ شما بکشد و نشان دهد بی دلیل در حال داد و قال هستید یعنی خواسته‌های شما را ندیده می‌گیرد و به شما بی احترامی میکند.

از بودن کنار شما احساس خوبی ندارد
کسی که شما را دوست ندارد و احترامی برایتان قائل نیست زمانی که به او نیاز دارید کنارتان نخواهد بود در مقابل دیگران با شما مخالفت میکند و در برابر اعضای خانواده از شما دفاع نمی‌کند از بودن کنار شما احساس خوبی ندارد و سعی میکند در جمع با شما فاصله بگیرد.

مردی که در مورد ظاهر و حرفه شما ایراد میگیرد، در خلوت یا در مقابل دیگران شما را مسخره می‌کند و حرف‌های تحقیر آمیز می‌زند یعنی به شما بی احترامی می‌کند.

بیش از حد داد و بیداد می‌کند
هنگام مشاجره با او بدون توجه به جریحه دار شدن احساساتتان بیش از حد داد می‌زند و فحش‌های رکیک می‌دهد و حتی بعد از آرام گرفتن از کرده اش پشیمان نمی‌شود و سعی در بهبود رفتارش ندارد. یک دعوای سازنده نباید به قصد تحقیر و توهین انجام شود بلکه باید به قصد بیان مشکلات و یافتن راه حل مشکلات انجام شود. مردی که هنگام دعوا به جای این که به فکر بهتر شدن اوضاع باشد فقط به فکر تحقیر و توهین به شما است یعنی احترامی برای شما و رابطه اش قائل نیست.

دروغ می‌گوید
یک رابطه عاطفی سالم روی صداقت بنا می‌شود اگر مرد شما درباره چیز‌هایی دروغ می‌گوید یا در حال پنهان کاری است و به تنهایی تصمیم می‌گیرد و تماس هایش را از شما پنهان میکند به معنی بی احترامی به شما است.

وارد روابط موازی می‌شود
مردی که از نظر احساسی یا جسمی وارد رابطه با زنان دیگر می‌شود یعنی احترامی برای شما و رابطه تان قائل نیست.

به حرف‌های شما گوش نمی‌دهد
زندگی مشترک یعنی به اشتراک گذاشتن نظرات و افکار و همفکری زن و مرد با هم. مردی که به حرفتان گوش نمی‌دهد یا صحبتتان را قط میکند و عملا نشان میدهد علاقه‌ای به نظرات شما ندارد و نمیخواهد صدای شما را بشنود و حرف حرف خودش است یعنی احترامی برایتان قائل نیست.

شما را ناراحت میکند و عذرخواهی نمی‌کند
اگر مردی بعد از ناراحت کردن شما، به دلداری شما اهمیت نمی‌دهد و با وجودی که به سادگی عبانی و ناراحت می‌شود، ولی شما را به خاطر این رفتارش مقصر می‌داد نشان میدهد که شما را دوست ندارد.

اگر بابت اشتباهاتش از شما عذرخواهی نمی‌کند و از رفتار و انتقاد شدیدش که باعث آزار شما شده، پشیمان نمی‌شود یعنی احترامی برایتان قائل نیست.

به شما حسادت میکند
زمانی که از اقوام خود تعریف میکنید یا در حرفه تان پیشرفت میکنید به جای این که خوشحال شود و احساس غرور نماید به شما حسادت میکند و دستاوردهایتان را ندیده می‌گیرد، چنین مردی احترامی برای شما قائل نیست.

روش برخورد با بی احترامی مرد به زن
اگر شوهرتان به شما بی احترامی میکند باید به او فرصت بدهید تا رفتار خود را اصلاح کند و ببینید اصلا تمایلی به بهبود رابطه اش با شما دارد یا خیر و آیا رابطه تان ارزش نجات دادن و وقت گذاشتن دارد؟

اگر بعد از ازدواج متوجه شدید که شوهرتان به شما بی احترامی می‌کند و آزرده خاطر شده اید میتوانید از این روش‌ها برای بهبود شرایط استفاده کنید:

عصبی نشوید: عصبی شدن و دعوا راه انداختن صرفا تنش بین شما را بیشتر می‌کند، سعی کنید زمانی که تنها هستید به دلیل رفتار شوهرتان فکر کنید و از دید او به قضیه نگاه کنید تا بتوانید راه حلی برای مشکل پیدا کنید.

با او صحبت کند: بعد از بین رفتن جو تنش زا و آرام شدن هر دو نفرتان در مورد احساسات ناخوشایند خود با شوهرتان صحبت کنید و از او بپرسید چه مشکلی دارد و چطور میتوانید به او کمک کنید رفتار بی ادبانه اش را بهبود دهد. احتمالا او تحت فشار شدیدی بوده و قصد نداشته عمدا شما را برنجاند.

به او فضا بدهید: اگر همسرتان تمایل و توجهی به مراقبت از شما ندارد بهتر است به او فضا بدهید و از او فاصله بگیرید تا قدر و اهمیت وجود شما در زندگی اش را بداند و به نظرات شما احترام بگذارد.

مشاوره بگیرید: میتوانید با کمک مشاور، شرکت در جلسات زوج درمانی یا مطالعه مطالب درباره روش‌های حل تعارض و بهبود رابطه بین زوجین و ارسال مطالبی که فکر میکنید میتوانید به اصلاح شوهرتان کمک کند، اطلاعات خودتان را بالا ببرید.

منبع: بیتوته

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: ازدواج ، زندگی مشترک
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۰ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
مردان ایرانی اکثرا حق رو بخود شون حق میدن و از مشاور بهیچوجه کمک نمیگیرن و اصلا مشاورو قبول ندارن
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۲۲:۵۴ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
اخ حرف دل یک دختر خانمی را زدید که خود اینچنین شوهری دارد اما شوهر مامانی بیش ازحد مثل موم تو دست مادرشه خواهرشه دختر بیچاره بخاطر فقط پسرش تا الان تمام همین چیزهایی رو که نوشتید تحمل کرده باز اینا چیزی نیست بدتر ازاین بخدا ۱۹ ساله بدتر شده بهتر نشده اصلا شلوارش رمیخا بالا بکشه باید مادرش خواهرش اجازه بدن کارت بانکی مال اموال همه به اسم مادرشه خدا چه صبر عظیمی جمیلی به این خانم داد
چند بار به شوهرش گفت بریم مشاوره گفت شما روانی هستی خدا اخر وعاقبت این خانم رو به خیر کنه هزارتا مریضی از دست این شوهر کثیف ومادر خواهرش گرفت
Iran (Islamic Republic of)
سسسس
۲۲:۲۷ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
سلام شوهرم شوخی یاجدی تودهنش فقط فحش هست اصلاباهام حرف نمیزنه هروقت خودش بخوادحرف میزنه نخوادهم نمیزنه تامیخوایم صحبت کنیم فوری دعوامیکنه وفحش میده بخدامن همیشه سکوت میکنم وزن پرتوقعی نیستم همیشه من کوتاه اومدم باهمه چیزش ساختم حتی ازاختلافمون نزاشتم خانواده ام بفهمن اصلاموندم چیکارکنم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۸ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
مرد ها همه بچه ننه و کودک و بی تربیت هستند. کاش دنیا را زن ها اداره می‌کردند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۷ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
ببینم دوست عزیز روانشناس من نمی دانم شما مردی یا زن ولی اگر شما مثل ما مردها یه زن حسود بد جنس جیغ جیغو گیرد بیاد و با صدمن عسل هم تو دهنش کنی باز به مردش پرویی کنه تیکه بندازه مدام از خانواده اش ایراد بگیره تا کی تحملش میکنید تا می خواهی چیزی بگی جیغ داد و شارلاتان بازی در بیاره آرامش و آسایش را ازت بگیره می تونی باهش ادامه زندگی بدی یا نه....اگر وجودشو داری جواب بده...
Iran (Islamic Republic of)
جعفر
۲۱:۰۶ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
لطفاً از خانم های که همش غر میزنند توقع های بیجا دارند هم توضیح بدید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۰ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
اخلاق وایمان مهمترین برای انتخاب همسر شایسته
زن نباید بدون اجازه همسرش حتی پشت در خانه رود وادب در خانواده و رفتار
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۷ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
نصف حرفاتون درست نصفش ازریشه مشکل داره،هیچ مردی نمیدونتونه به لباس پوشیدن،وحساب بانکی زنش گیرنده،اینطوری ملتوراهنمایی کنی،کله زندگیاخراب میکنی،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۰ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
تمام این مشکلات در اثرازدواج به وجود می آید اگر ازدواج نکنی چنین مشکلاتی نخواهی داشت ازدواج کردن با این مهریه های موجود ووضعیت اقتصادی اشتباه محض هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۶ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
سلام لطفا این متن را به چند تا روانشناس بدهید، تا بررسی کنند مفادش رو، یه مقدار تنده
Iran (Islamic Republic of)
حمید
۱۸:۴۵ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
سلام
وقت بخیر
دقیقا با قوانینی حقوقی بنام مهریه این مطالب بالا کاملا برعکس می باشد و این عموما این بی احترامی ها از ناحیه زن می باشد
مرد واقعا در زمانه مظلوم هستند
صبح ساعت ۵ از خونه جهت کار تا ساعت ۸ شب
شب هم قیاس شوهر های اقوام و اشناییان بخاطر تمکن مالی و منت و سرکوفت به شوهر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۲ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
همه باهم مهربان باشید،باهم فکری مشکلاتو حل کنید،
زندگی میگذرد و بسیار کوتاه لذت ببرید از کنار هم بودن
Iran (Islamic Republic of)
Mariiimmm khnoom
۱۸:۲۴ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
تقصیر شما مرداست از بس خودخواه و خودپسندید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۲ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
اگه بخوایم حساب کنیم 80درصد اعصاب خوردی باعثش خانمها میشن !
از چشم و هم چشمی بگیر تا تجسس و رو اعصاب رفتن و... واگرنه آقایون یه غذا بگذارن با دل خوش جلوشون وبخورن براشون کافیه ولی خانمها هزار دنگ و فنگ دارن و میخوان از کادو و جشن و مهمونی و رخت ولباس فلان و.. که مرد نداشته باشه هم به بدبختی باید جور کنه که اعصابش کمی آروم باشه !
البته درکل گفتم و هستن زنهائی که خودشون یه پا مردن وزندگی میچرخونن (همون 20درصد).
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۸ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۲ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
خوشا مجردی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۹ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
وای خدا...واقعا بعضی از آقایون با بی‌توجهی و بی احترامیهاشون آدم رو تا مرز جنون میبرن...والبته خوب که توجه کنی بیشتر اینها بخاطرآسیبهای روانی در دوران کودکی اونها بوده...خدایا پدر و مادرها رو آگاه تر کن.
Iran (Islamic Republic of)
کامران
۱۵:۳۹ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
سلام. دوستانی که هنوز زیر یک سقف نرفتین دگه هم نرین
به خدا آرامش زندگی به. مجرد بودنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۷ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
عکس این قضیه هم هست زن هایی هم هستن که تحقیر میکنن فحاشی بدزبانی و ....فقط مردها مقصر نیستن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۴ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
این زنها را شما پرو کردین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۳ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
روش نجات مرد از دست زن را هم بگویید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۱ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
اولا همسر آینده من اگر به من عشق بورزد چه دلیلی دارد من با او بی احترامی یا خشونت برخورد کنم اتفاقا می نشینیم کنار هم گاهی اوقات تا سه شب گیم بازی می کنیم
Iran (Islamic Republic of)
Mariiimmm khnoom
۱۸:۳۰ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
یک بارم مرد به زن توجه کنه چی میشه ؟؟زن این همه احساس داره واسه همینه که مادر میشه واسه همینه که نمیتونه قاضی بودن رو تجربه کنه ..چون پر از احساسه ..پس اگه مرد به زن احترام بزاره و یه کم محبت بهش بکنه خیلی از مشکلات حل میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۱ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
اشتباه مثبت زدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۱ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
خوش به حالت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۷ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
باشه
Iran (Islamic Republic of)
Mfg
۱۲:۱۶ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
زنی که با یک دعوا درخواست طلاق بدهد زن زندگی نیست زندگی روزهای غم و شادی زیادی داره مهم این است زن در روزهای سخت کنار همسر خود بماند نه اینکه با یک باد مخالف درخواست طلاق بدهد اگر زن به مرد خود عشق بورزد مرد امکان نداره وارد روابط موازی یا به دیگری فکر کند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۳ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
کاش طلاق آسون بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۴ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
با این قیمت سکه ، معذرت میخوام، آدم به پابوسی هم میفته . هر شب تا 9 خودم رو با کار مشغول میکنم بدون اضافه حقوق که فقط خانه نرم برای آرامش اعصابم.
چرا قیمت سکه باید به روز حساب شود . آن موقعی که من ازدواج کردم مهریه ای که تعهد دادم پول یکسال حقوقم بود . ولی الان پول خونه ای که در آن زندگی میکنم .
کی میخوان قانون رو اصلاح کنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۹ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
اینها همه که گفته شد درمورد اینه که ازدواج کرده باشند و زیر یه سقف رفته باشند ولی اوایل متن گفته شده اگر هنوز ازدواج نکردید و... خود را از چنین مردی راحت کنید !
ولی همه موارد مال بعد از ازدواج بود !!!!!!!