اجرای ۱۳۰ طرح مقابله با سوداگران مواد افیونی در رشت

فرماندار رشت از اجرای ۱۳۰ طرح مقابله با سوداگران از ابتدای امسال تا کنون در رشت خبرداد.

حمید رضا امام پناهی، فرماندار رشت در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رشت؛ ضمن تقدیر از تلاش فداکارانه مرزبانان، سپاه پاسداران، نیرو‌های مردمی بسیج و نیروی انتظامی در مبارزه با تجارت خانمان سوز مواد مخدر و درود به روان شهداء مقابله با سوداگران مرگ و همچنین با تاکید بر اراده جدی جمهوری اسلامی در مبارزه با توزیع کنندگان و قاچاقچیان مواد، گفت: اروپای قدر ناشناس با اقدام نامعقول اخیر خود در تروریست نامیدن سپاه پاسداران، در واقع امنیت داخلی خود و سلامت شهروندان اروپایی را نشانه رفته است.


فرماندار رشت افزود: نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلال سال‌ها مبارزه بی‌امان با سوداگران مرگ و تقدیم شهدای گرانقدر این راه، علاوه بر حفظ امنیت کشور عزیزمان، دیوار محکمی در مسیر سرازیر شدن انواع مواد مخدر به اروپا بوده اند.

امام پناهی با بیان  اینکه مقابله با قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد از مطالبات اصلی و بحق مردم است، ادامه داد: در ده ماهه نخست سال جاری، میزان کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان رشت نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۴۲ درصدی داشته است.

وی افزود: در همین مدت، نیروی مقتدر انتظامی با اجرای ۱۳۰ طرح عملیاتی و مقابله‌ای در قالب پاکسازی نقاط آلوده، کنترل محور‌های ورودی و خروجی، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، طرح برخورد با توزیع کنندگان اطراف مدارس و نیز مقابله با کشت خشخاش و شاهدانه، موفق به کشف ۴۴۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری ۸۶ نفر از برهم زنندگان امنیت روانی جامعه شده است.
نماینده عالی دولت در مرکز گیلان با اشاره به ضرورت تشدید نظارت‌ها و لزوم شناسایی کمپ‌های غیرمجاز ترک اعتیاد که فاقد مجوز‌های قانونی فعالیت از مراجع ذیصلاح می‌باشند، گفت: با هدف نتیجه بخشی فعالیت‌های مقابله‌ای و درمانی و همچنین جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند، تمامی مراکز ترک اعتیاد باید فعالیت‌های خود را زیر نظر علوم پزشکی و بهزیستی انجام دهند.


وی افزود: تمامی دستگاه‌های مرتبط موظف اند تا در چارچوب همکاری مسئولانه، بهزیستی را در تجهیز و امکان استفاده از ظرفیت حداکثری مراکز نگهداری ماده ۱۶ آقایان و بانوان یاری رسانند.


فرماندار رشت پایش فعالیت و سرکشی از گلخانه ها، عطاری‌ها و باشگاه‌های بدنسازی را از دیگر اقدامات موثر در ناامن نمودن محیط برای مرتکبین و دامن زنندگان به ناهنجاری‌های اجتماعی ذکر و خاطرنشان کرد: از آنجایی که تبعات درگیری هر یک از شهروندان با معضل اعتیاد محدود به فرد نمانده و خانواده و جامعه درگیر آثار منفی آن خواهند بود؛ ضرورت دارد تا آموزش و آگاهی بخشی، به عنوان نخستین و مهمترین گام در ممانعت از گرایش به مصرف انواع مواد مخدر و قرص‌های روانگردان در دستور کار دستگاه‌های متولی مبارزه و دوایر مرتبط با امر فرهنگ قرار گیرد.

امام پناهی با تاکید بر ادامه برخورد قاطعانه، بازدارنده و جدی با توزیع کنندگان عمده و خرد مواد مخدر و قرص‌های روانگردان، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد افزایش ۴۲ درصدی کشفیات انواع مواد و اجرای ۱۳۰ طرح مقابله با سوداگران مواد افیونی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان بوده ایم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: