سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیارد تومانی در اجرای طرح‌های عمران شهری بوشهر

شهردار بوشهر با اشاره به اجرا طرح‌های عمرانی با ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نقاط مختلف شهر بوشهر، گفت: بخش عمده‌ای از این طرح‌ها امسال وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

حسین حیدری شهردار بوشهر ،رویکرد شهرداری بوشهر را برنامه محوری و توزیع عادلانه منابع و امکانات در همه مناطق شهر بوشهر دانست و اظهار داشت: از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ که در شهرداری بوشهر حضور یافتم بر اساس بودجه شورا و شهرداری قبلی کار ادامه یافت و تمام پروژه‌های نیمه تمام نهایی شد و بیشتر آن‌ها مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

شهردار بوشهر به پروژه‌های عمران شهری امسال پرداخت و بیان کرد: امسال بر اساس اعلام برنامه‌ها و تخصصی کردن بودجه، تقریباً ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شورای شهر و تقریباً ۴۰۰ میلیارد تومان هم اوراق مشارکت است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط و نوسانات اقتصادی بر اساس اعتبار ۹۰۰ میلیارد تومان فعالیت‌ها و پروژه‌ها اجرا شده است.

حیدری اعتبارات عمرانی شهر بوشهر را شامل منابع ارزش افزوده و درآمد شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: امسال تمام پروژه‌هایی که مد نظر بوده انجام شده و اکنون فعال هستند.

شهردار بوشهر پیشرفت فیزیکی طرح‌های عمران شهری را ۱۰ تا ۹۰ درصد دانست و تصریح کرد: این پروژه‌ها بیش از ۶۰ پروژه بزرگ شامل می‌شود که مهمترین پروژه‌های شهرداری بوشهر از جمله تقاطع شهید سلیمانی تا پایان امسال عبور و مرور روی آن انجام می‌شود.

وی گذر سر تل تنگک را از دیگر پروژه‌های شاخص بوشهر دانست و بیان کرد: این طرح به طول ۴ کیلومتر به‌عنوان پدافند غیرعامل و پروژه مهم و تاثیرگذار برای مناطق جنوبی شهر بوشهر و کاهش ترافیک محسوب می‌شود که امسال وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

حیدری کف‌سازی چهار محل بافت قدیمی بوشهر را یکی از طرح‌های مهم بوشهر اعلام و خاطرنشان کرد: در این راستا چند گذر شامل گذر ادیان و سایر گذر‌های منتهی به آن اجرا و نهایی شده است و به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

شهردار بوشهر بافت تاریخی بوشهر را میزبان بسیاری از آیین‌ها و اماکن تاریخی این بندر دانست و افزود: بافت تاریخی بوشهر از نظر توریسم جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به ساخت پارک لیل در مسیر حمل و نقل مسافری تا شهرک نیایش بوشهر تصریح کرد: این پروژه شامل پارک حاشیه‌ای با زیرساخت‌ها، گذر سلامت و جاده دوچرخه‌سواری، آبشار و سایر امکانات تفریحی، رفاهی و مبلمان شهری است.

حیدری دفع آب‌های سطحی در خیابان عاشوری را از دیگر پروژه‌ها دانست و اضافه کرد: این پروژه فعال شده و یکی از مطالبات مردم در دفع آب‌های سطحی به ویژه هنگام بارش باران است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: