فدراسیون شمشیربازی آمادگی لازم برای برگزاری مسابقات لیگ برتر را دارد

دبیر سازمان لیگ شمشیربازی کشور امسال از آمادگی این فدراسیون برای برگزاری مسابقات لیگ برتر شمشیربازی خبر داد.

هادی صباغی گفت: امسال نیز مثل سنوات گذشته لیگ برتر شمشیربازی کشور در ۲ بخش آقایان و خانم‌ها برگزار خواهد شد.

دبیر سازمان لیگ شمشیربازی کشور می گوید: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته دور رفت لیگ برتر شمشیربازی آقایان نیمه دوم بهمن ماه امسال و دور برگشت این مسابقات در نیمه اول اسفندماه امسال به صورت متمرکز در تهران برگزار خواهد شد.

به گفته او، دور رفت لیگ برتر شمشیربازی خانم‌ها نیز اواخر بهمن ماه امسال و دور برگشت این مسابقات اوایل سال آینده بعد از ماه مبارک رمضان به صورت متمرکز در سالن شهید کلاهدوز مجموعه ورزشی شیرودی تهران برگزار خواهد شد.

صباغی گفت: لیگ برتر شمشیربازی آقایان نیز در سالن شهید افراسیابی مجموعه ورزشی شیرودی برگزار خواهد شد و با رایزنی های صورت گرفته مسابقات رفت و برگشت آقایان به صورت زنده از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

دبیر سازمان لیگ شمشیربازی کشور با بیان اینکه لیگ برتر امسال در هر ۲ بخش آقایان و خانم‌ها در سه رشته اسحله اپه، فلوره و سابر برگزار می شود، می گوید: ثبت نام از تیم‌های شرکت کننده از چندی پیش آغاز شده و پیش بینی می‌شود در هر کدام از رشته‌ها چه در بخش آقایان و چه در بخش خانم‌ها هشت تیم از سراسر کشور حضور داشته باشند.

او با بیان اینکه نباید برگزاری لیگ برتر به ماه‌های پایانی سال موکول شود، گفت: از سال آینده بازی‌های لیگ برتر شمشیربازی از مهرماه شروع خواهد شد تا مسابقات به روزهای آخر سال منتهی نشود و بازیکنان و تیم‌ها بدون استرس در این مسابقات شرکت کنند و ذهن بازیکنان فقط بر مسابقات متمرکز شود.

صباغی با اشاره به برگزاری لیگ‌های رده‌های پایه در نیمه اول سال، می گوید: فدراسیون شمشیربازی توجه ویژه‌ای به رده‌های پایه دارد چرا که این بازیکنان آینده‌سازان رشته ورزشی شمشیربازی هستند.

دبیر سازمان لیگ شمشیربازی کشور برگزاری مسابقات لیگ‌برتر شمشیربازی در رده های سنی مختلف را در رشد و توسعه این رشته ورزشی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: برگزاری این مسابقات علاوه بر کشف استعدادهای جدید باعث افزایش انگیزه بازیکنان و تیم ها می‌شود.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: