۵۶ درصد کشت جهش تولید در دیمزار‌های قزوین تحت پوشش بیمه است

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۵۹ هزار و ۹۰۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین زیر کشت طرح جهش تولید در دیمزار‌ها قرار گرفته که ۵۶ درصد آن تحت پوشش بیمه قرار دارد.

علی راه انجام معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۵۹ هزار و ۹۰۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین از ابتدای سال جاری تاکنون تحت کشت طرح جهش تولید در دیمزار‌ها قرار گرفته که از این میان ۳۳ هزار و ۹۴۹ هکتار معادل ۵۶ درصد تحت پوشش بیمه قرار دارد.

 راه انجام افزود: سطح برنامه طرح جهش تولید در دیمزار‌های استان قزوین ۷۲ هزار هکتار است که تاکنون ۵۹ هزار و ۹۰۴ هکتار آن به زیر کشت رفته است.

 وی اضافه کرد: محصولات کشت شده شامل ۵۲ هزار هکتار گندم و هفت هزار و ۱۶۱ هکتار جو و مابقی سایر علوفه‌ها، غلات و تریتیکاله است که برای آن با ۹۵۱ بهره بردار بخش کشاورزی قرارداد منعقد شده است.

به گفته راه انجام،  ۶۰ نفر از بهره برداران فعال در حوزه طرح جهش تولید در دیمزار‌ها برای دریافت ادوات کشاورزی به بانک عامل معرفی شده‌اند و تاکنون ۱۸ نفر موفق شده‌اند از این تسهیلات استفاده کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: از ابتدای فصل کشت تاکنون ۱۱۱ مورد کارگاه آموزشی، روز مزرعه و گردهمایی جمعا به تعداد ۲ هزار و ۵۵۵ نفر روز برای کارشناسان و کشاورزان برگزار شده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: