اجرای طرح ملی شناسایی اختلالات شناختی سالمندان برای اولین بار در استان یزد

معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور گفت: در طرح شناسایی اختلالات شناختی، سالمندان ۶۰ تا ۷۵ سال با مراجعه به پایگاه‌های تعیین شده از نظر بیماری آلزایمر بررسی و ارزیابی می‌شوند.

صفاری فرد معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این طرح برای نخستین بار در کشور در استان یزد اجرایی می‌شود گفت: سالمندان ۶۰ تا ۷۵ سال با مراجعه به پایگاه‌های تعیین شده از نظر بیماری آلزایمر بررسی و ارزیابی می‌شوند تا اگر زمینه بروز این بیماری را داشته باشند تحت مداخلات طبی و توانبخشی قرار گیرند.

صالحی، رییس انجمن آلزایمر کشور هم گفت: در حال حاضر بالغ بر یک میلیون نفر از سالمندان کشور به این بیماری مبتلا هستند و با افزایش جمعیت سالمندی در کشور این میزان افزایش می‌یابد.

او گفت: پیش بینی می‌شود با اجرای طرح شناسایی اختلالات شناختی در استان یزد و در ادامه در کشور تا حد زیادی از افزایش این بیماری پیشگیری شود.

صالحی افزود: در استان یزد که آغاز اجرای این طرح ملی است افراد مجری این طرح آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند و خانواده‌هایی که سالمند دارند می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های تعیین شده از سوی بهزیستی در اجرای این طرح مشارکت کنند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر