ورود سامانه بارشی جدید از جنوب کشور

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جدید از امشب وارد کشور می‌شود و فعالیت آن تا جمعه در برخی استان ها ادامه دارد.

صادق ضیائیان گفت: سامانه بارشی که از سمت جنوب به کشور وارد شده امشب در جنوب استان‌های بوشهر و فارس و جنوب غربی هرمزگان، سه‌شنبه كهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس،‌ چهارشنبه كهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، نیمه غربی استان‌های هرمزگان و كرمان،‌ پنج‌شنبه هرمزگان، نیمه غربی كرمان، جنوب استان‌های فارس و بوشهر و جمعه در نیمه غربی كرمان فعالیت می کند.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی، این سامانه بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد و رخداد مه و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف به همراه دارد که اثرات مخاطره آمیزی همچون کاهش دید، لغزندگی جاده ها، احتمال اختلال در تردد، احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی و احتمال افت فشار گاز و قطعی برق را در پی دارد.

او می گوید: سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در سفرها، به همراه داشتن تجهیزات کافی در هنگام مسافرت با خودرو، اخذ تمهیدات لازم در صنعت کشاورزی برای جلوگیری از خسارات، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و مدیریت در مصرف منابع انرژی به‌ویژه گاز و برق توصیه کرده است.

او گفت: آلودگی هوا تا پایان هفته در کلان شهرها ادامه دارد و شاخص آلاینده های پایتخت در حد نارنجی قرار دارد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: هواشناسی ، وزش باد
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر