برگزاری همایش آشنایی با علوم شناختی و ریاضیات در سمنان

سرپرست معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از برگزاری همایش آشنایی با علوم شناختی و ریاضیات ویژه دانش آموزان دوره دوم خبر داد.

محمد حسین احسانی سرپرست معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان اظهار کرد: این همایش که با همکاری آموزش و پرورش شهرستان سمنان، انجمن علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه سمنان و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و انجمن علمی دانشجویی دامپزشکی به صورت مجازی برگزار شد.

وی افزود: این همایش یک روزه با سخنرانی دکتر سعدالدین سرپرست دانشگاه آغاز و با سخنرانی دکتر مجید اسحاقی گرجی، دکتر پرویز صباحی، دکتر امین جانقربانی و هما ترحمی (مسئول انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی استان و سرگروه ریاضی متوسطه دوم استان سمنان) به دبیری دکتر رحمان معرفت، مسئول آزمایشگاه تعامل انسان و اطلاعات ادامه یافت.

سرپرست معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان خاطرنشان کرد: علوم شناختی و فناوری‌های مرتبط با آن از دانش و علوم روزآمد و نوین است که ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به عنوان یکی از ستاد‌های زیر مجموعه معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری بر روی فناوری‌های پیشرفته در حوزه علوم شناختی فعالیت دارد.

دکتر احسانی با بیان اینکه در دانشگاه سمنان نیز رشته‌ای بنام علوم شناختی دایر است و هم راستا با برنامه‌های علمی کشور، به تربیت دانشجویان و پژوهش‌های مرتبط با این موضوع می‌پردازد اضافه کرد: علوم شناختی مطالعه علمی و بین رشته‌ای ذهن و فرآیند‌های آن است، که ساختار و عملکرد شناختی ذهن را بررسی می‌کند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر