آخرین وضعیت لوله گذاری طرح جهاد آبرسانی در جنوب سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: ۲۷۶ کیلومتر لوله‌گذاری شبکه توزیع آب به منظور رفع محرومیت از روستاهای جنوب استان در قالب طرح جهاد آبرسانی از ابتدای امسال تاکنون انجام شده است.

علیرضا قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در بازدید از روند اجرای طرح جهاد آبرسانی استان با بیان اینکه تمام روستاهای فاقد یا دارای تنش آبی شهرستان‌های حوزه جنوب سیستان و بلوچستان شامل دشتیاری، چابهار، قصرقند، کنارک و بخش مرکزی نیکشهر در طرح جهاد آبرسانی لحاظ شده است، اظهارداشت: در این راستا برنامه‌ریزی برای لوله‌گذاری تمام روستاهای فاقد شبکه در قالب طرح جهاد آبرسانی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه آب حیاتی‌ترین نیاز مردم و اساسی‌ترین دغدغه ما به عنوان خادمان مردم است، افزود: در سفر اواخر رئیس کمیسیون آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به سیستان و بلوچستان مصوبات جدیدی در حوزه آب آشامیدنی روستایی و شهری به تصویب رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به مراحل اجرای ۱۴ مصوبه سفر اردیبهشت ۱۴۰۱ کمیسیون آب مجلس شورای اسلامی به این استان گفت: طی این مدت پنج مصوبه به طور کامل انجام شده و بقیه در حال انجام است.

وی افزود: یکی از مهمترین این مصوبات اتصال روستاهای منطقه ریمدان به سد زیردان است که حدود ۱۱ کیلومتر لوله ۴۰۰ اجرا شده و در مرحله تست نهایی قرار دارد.

قاسمی ادامه داد: در راستای افزایش انتقال آب با استفاده از ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا، ۹.۲ کیلومتر از خط انتقال جدید آب از آب‌شیرین‌کن به چابهار اجرا شده و علاوه‌بر تهیه ۱۱ کیلومتر لوله‌، ۶ کیلومتر لوله نیز سفارش‌گذاری شده است.

وی افزود: در بخش مرکزی چابهار و شهرستان دشتیاری اجرای خط پزم تکمیل و در مرحله اتصال به شبکه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: اخیرا در جلسه شورای اداری شهرستان قصرقند قرار شد تا پایان سال ۱۴۰۲ شبکه آب همه روستاهای فاقد در شهرستان چابهار و دشتیاری اجرا و خطوط انتقال در اولویت طرح جهاد آبرسانی قرار گیرد.

وی ییان کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد عملیات اجرایی خط انتقال آب آشامیدنی ساحل‌نشینان بریس و پسابندر تا پایان سال، خط انتقال از آب‌شیرین‌کن تا سه راهی گیت منطقه آزاد و عملیات اجرایی خط انتقال آب از لاتیدان به روستاهای بخش مرکزی شهرستان چابهار تا نیمه اول سال ۱۴۰۲ شروع شود.

قاسمی با بیان اینکه تقویت ناوگان آبرسانی سیار یکی دیگر از برنامه‌‎های این شرکت است، افزود: در همین راستا یک دستگاه تانکر آبرسانی اضافه شده و مقرر شد تانکر جدید نیز برای حوزه جنوب تأمین شود.

وی از تلاش برای راه‌اندازی پکیج تصفیه آب در مجتمع تلنگ تا اردیبهشت به عنوان یکی دیگر از مصوبات این سفر خبر داد و اظهارداشت: به منظور تقویت تأمین و انتقال آب در سطح شهرستان‌های کنارک و زرآباد، عملیات اصلاح خط انتقال مجتمع بندینی این شهرستان تا قبل از سال شروع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به سایر مصوبات این سفر، از شروع عملیات آبرسانی مجتمع‌ خیرآباد شهرستان نیکشهر و مجتمع‌های حمیری و فضل‌الهی شهرستان قصرقند تا پایان سال خبر داد و افزود: در حمیری تا کنون ۴۰ کیلومتر لوله‌گذاری انجام شده و برای ادامه کار لازم است پیمانکار جدید انتخاب شود.

وی بیان کرد: همچنین مقرر شد عملیات اجرایی برای تمامی روستاهای فاقد آب منطقه شارک از توابع شهرستان قصرقند در قالب طرح جهاد آبرسانی تا قبل از  امسال شروع شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر