ساخت ۴ مستند فاخر برای ۴ شهید شاخص گیلان

مستند‌هایی با موضوع زندگی و مجاهدت‌های ۴ شهید شاخص ابوالحسن کریمی، محمود قلی پور، تقی سرپناه و بهرام گل آور تولید خواهد شد.

نشست هم اندیشی ساخت ۴ مستند فاخر تلویزیونی برای ۴ شهید شاخص گیلان که قرار است با همکاری صداوسیمای مرکز گیلان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، سپاه قدس گیلان و با موضوع زندگی و مجاهدت‌های شهیدان ابوالحسن کریمی، محمود قلی پور، تقی سرپناه و بهرام گل آور،  تولید و پخش شود،  این جلسه در صدا و سیمای مرکز گیلان با حضور مدیرکل و برنامه سازان صدا و سیمای این مرکز و فرمانده سپاه قدس گیلان برگزار شد.


فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه هنر، بهترین و ماندگارترین شیوه برای بزرگداشت شهدا و تداوم راه پرافتخار آنان است گفت: توجه به کیفیت ساخت تولیدات حوزه دفاع مقدس، ایثارگران و شهدا در اقناع مخاطب و ماندگاری آثار، بسیار مهم است.

سردار محمد عبدالله پور با اشاره به جنگ ترکیبی دشمنان علیه ایران اسلامی و مقاصد پلید بدخواهان ملت، افزود: دشمنان و بدخواهان ایران با وارونه جلوه دادن حقایق و سیاه نمایی به دنبال مایوس کردن ملت، به ویژه جوانان از انقلاب اسلامی هستند که تاسی از روحیه اخلاص و مجاهدت شهدا، به همه مسوولان، خصوصا دست اندرکاران فرهنگی کمک می‌کند برای اعتلای کشور، شبانه روزی تلاش کنند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان هم در این نشست با اشاره به رویکرد خاص این مرکز به گسترش فرهنگ ایثار و شهادت، گفت:
 استفاده از قالب‌های مختلف برنامه سازی در رادیو، تلویزیون و فضای مجازی، به ویژه آثار نمایشی، برای تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، از اولویت‌های صداوسیمای مرکز گیلان است که تاکنون در این زمینه کار‌های شایسته‌ای تولید و ارائه شده و این تلاش‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

دکتر محمدباقر باقرزاده در ادامه با محکوم کردن اقدام اخیر پارلمان اروپا برای تروریستی جلوه دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این کار نابخردانه را ناشی از استیصال دشمنان ایران دانست و گفت: سپاه پاسداران، بزرگترین سازمان ضدتروریستی در جهان است که با بزرگترین تروریست‌ها از جمله داعش و منافقان کوردل جهاد کرده و با 
دولت‌های تروریستی آمریکا و اسراییل در حال مقابله است.

وی گفت: ملت ایران هیچگاه خدمات بزرگ سپاه در عرصه‌های گوناگون دفاعی، اقتصادی، فرهنگی، عمرانی، حوادث غیرمترقبه، مقابله با کرونا و ده‌ها حوزه دیگر خدمت رسانی را فراموش نخواهد کرد.

در این نشست همچنین به پاس زحمات و خدمات سپاه قدس گیلان، از سردار محمد عبدالله پور تجلیل شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.