حدود ۶۰ هزار نفر از اتباع غیرایرانی در سیستان و بلوچستان علیه سرخک واکسینه شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و فلج اطفال حدود ۶۰ هزار نفر از اتباع غیرایرانی در سیستان و بلوچستان توسط این دانشگاه انجام شده است.

مهدی زنگنه اظهار داشت: برنامه تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال، سرخک و سرخجه اتباع غیرایرانی در افراد زیر ۱۵ سال و غربالگری بیماری سل در اتباع خارجی بالای ۱۲ سال و همچنین تکمیل واکسیناسیون کووید-۱۹ در گروه‌های هدف از ابتدای دیماه جاری در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همزمان با ۲۷ دانشگاه دیگر سطح کشور آغاز و تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: واکسیناسیون تکمیلی سرخک و پولیو اتباع غیرایرانی زیر ۱۵ سال در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت، خانه‌های بهداشت شبکه بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان توسط تیم‌های سیار در نقاط مختلف شهرستان‌های این استان در حال انجام است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: پیش‌بینی می‌شود در قالب این طرح ۹۴ هزار نفر از اتباع بیگانه در محدوده زیر پوشش این دانشگاه علیه این بیماری‌ها واکسینه شوند.

وی افزود: بر اساس آخرین بررسی‌ها بیشتر این جمعیت مربوط به شهرستان‌های زاهدان و خاش است و شهرستان‌های سراوان، سوران و میرجاوه در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر