بلینکن هفته آینده به فلسطین اشغالی سفر می‌کند

وزیر خارجه آمریکا دوشنبه هفته آینده با هدف دیدار با مقامات صهیونیست و گفتگو درباره مسائل منطقه‌ای راهی فلسطین اشغالی می شود.

یک مقام تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه دوشنبه گفت: آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا هفته آینده به سرزمین‌های اشغالی و کرانه باختری سفر می‌کند.

به گزارش تایمز اسرائیل، این مقام فلسطینی که نامش ذکر نشده، گفت: بلینکن دوشنبه هفته آینده با مقام‌های صهیونیستی دیدار خواهد داشت و روز سه‌شنبه به کرانه باختری سفر می‌کند تا با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و دستیاران ارشد او نشستی داشته باشد.

بلینکن دومین مقام ارشد دولت بایدن خواهد بود که در این ماه از فلسطین اشغالی بازدید و کمتر از دو هفته پس از جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید به این منطقه سفر می‌کند.

به نوشته تایمز اسرائیل، مساله برنامه هسته‌ای ایران در صدر دستورکار نشست وزیر خارجه آمریکا با مقام‌های صهیونیست خواهد بود.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته بود که آمریکا قاطعانه به امنیت تل آویو متعهد است. دو طرف همچنین درباره تعمیق توافق‌نامه ابراهام و احتمال دستیابی به موفقیت با عربستان سعودی در زمینه عادی سازی روابط گفتگو کرده بودند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر