هیچ دانشجوی دانشگاه اسدآباد در بیمارستان بستری نیست

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: حال همه دانشجویان مسموم شده اسدآبادی مساعد است.

حامد صفاری گفت: هم اینک حال عمومی همه دانشجویانی که با گاز مونوکسیدکربن (CO) مسموم شده بودند مساعد است و هیچ یک از دانشجویان در بیمارستان بستری نیستند.

او با تشریح این موضوع افزود: روز گذشته حدود ۷۰ نفر از دانشجویان دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی این شهرستان در خوابگاه دخترانه دچار گازگرفتگی و مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن شدند.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسد آباد دامه داد: پس از اطلاع از خوابگاه دانشجویی در اسرع وقت با اورژانس ۱۱۵ تماس برقرار شد و ستادی با ریاست دانشکده تشکیل و اقدامات لازم انجام شد.

صفاری گفت: تعدادی از دانشجویانی که به بیمارستان انتقال داده شدند بیشتر دارای علائم تهوع، استفراغ و سرگیجه بودند که با مراجعه و انتقال آن‌ها به اورژانس بیمارستان قائم (عج) از لحاظ علائم حیاتی و اکسیژن خون معاینه شدند.

او با بیان اینکه از تعدادی دانشجویان نیز آزمایش گاز خون شریانی (ای. بی. جی) گرفته شد تاکید کرد: بیماران مراجعه کننده در وضعیت باثبات بودند و مشکل خاصی نداشتند.

خوابگاه دخترانه شماره یک این دانشگاه دارای ۱۷۵ دانشجو است که تقریبا نیمی از دانشجویان دچار گازگرفتگی و مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن شده اند.

منبع:ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.