ساختمان‌های ناایمن شهر زنجان شناسایی می‌شود

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه‌وشهرسازی استان زنجان، از اقدامات انجام شده برای شناسایی ساختمان‌های ناایمن در سطح شهر زنجان خبر داد و گفت: در حال جمع‌آوری اطلاعات ساختمان‌های شهر زنجان برای شناسایی ساختمان‌های مشمول هستیم.

احسان ذبیحیان رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه‌وشهرسازی استان زنجان با بیان اینکه برای بررسی ایمنی ساختمان‌ها نوع اسکلت، قدمت بنا، فاصله از گسل، گزارش‌های ناظران، کیفیت ساخت، میزان رعایت ملاحظات ساختمان دربرابر حریق از جمله اطلاعات مورد نیاز است، اظهار کرد: بعد از حادثه متروپل حساسیت‌های زیادی در جامعه و هم نهادهای نظارتی و قضایی ایجاد شده است و دراین راستا و طبق گزارش بازدید بازرسان نظارت عالیه اداره‌کل راه‌وشهرسازی ساختمان‌های ناایمن شناسایی شده به دادستانی و شهرداری زنجان معرفی شدند تا طبق مقررات و قوانین با آنها برخورد شود.

وی تصریح کرد: همچنین سازمان آتش‌نشانی شهرداری زنجان ساختمان‌های ناایمن در برابر حریق را شناسایی و برای اصلاح ایرادات، اخطاریه صادر کرده است؛ البته کارگروه پایش ایمنی ساختمان‌های مهم و بلند مرتبه نیز تشکیل شده است و هدف این کارگروه پیشگیری از وقوع حوادث مشابه متروپل برای ساختمان‌های موجوداست.

این مسئول افزود: رعایت کامل مقررات ملی ساختمان، اجرای ساختمان توسط اشخاص ذی‌صلاح، نظارت دقیق و اقدام جدی دربرابر تخلفات ساختمانی، می‌تواند منجر به احداث ساختمان‌های ایمن شود.

وی  افزود: انجام مطالعات ژئوتکنیک قبل از انجام طراحی ساختمان یکی از مواردی است که می‌بایست رعایت شود به‌طوری‌که وقوع برخی حوادث در مناطقی از شهر ضرورت آن را دوچندان کرده است.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره کل راه‌وشهرسازی استان، خاطرنشان کرد: ساختمان‌ها در دو حوزه ایمنی دربرابر حریق و زلزله بررسی می‌شود.

منبع: ایسنا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: