انتقاد نایب رئیس کمیسیون برنامه از عدم اجرای واگذاری اموال دولتی

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تنها بخش محقق شده از واگذاری اموال دولتی، ۱۳ درصد سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بوده است.

مهرداد گودرزوند چگینی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد بررسی عملکرد مهمترین احکام تبصره‌ها و ردیف‌های مرتبط با واگذاری دارایی‌های مالی در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور بیان کرد: بودجه سالیانه برشی از یک برنامه پنج ساله است که براساس سیاست‌های کلی نظام طراحی می‌شود و اگر به صورت ناقص اجرایی شود نتیجه آن می‌شود که بین تلاش‌های دولت با آنچه که کف جامعه رخ می‌دهد شکاف قابل توجهی وجود دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: بخشی از تورم یا گرانی در کشور، امروز به همین موضوع باز می‌گردد و در خود شرکت‌های دولتی نیز بر سر گرانی سبقت رخ می‌دهد. شاهد هستیم که بخشی از بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی به صورت ناقص اجرایی شده و در واقع لایه‌ای از بودجه اجرایی می‌شود که پیشنهاد خود دولت بوده، امروز تخصیص بودجه عمرانی وضعیت خوبی ندارد، اما تاکنون واگذاری کامل بنگاه‌های دولتی و تغییر شخصیت شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی محقق نشده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: تنها بخش محقق شده از واگذاری اموال دولتی، ۱۳ درصد سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بوده که در بورس به یکی از شرکت‌های وابسته به صندوق وابستگی نفت واگذار شدند که این وضعیت قابل قبول نیست.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر