راه‌اندازی نخستین شب بازار ویژه بانوان صاحب کسب و کار زاهدانی

رئیس کمیسیون امور بانوان شورای اسلامی شهر زاهدان گفت: برای نخستین برای بانوان صاحب کسب و کار که بیشتر سرپرست خانوار و خودسرپرست هستند شب بازار در این شهر راه‌اندازی شده است.

مریم عسکری دهنو گفت: حضور بانوان در این شب بازار‌ها برای فروش محصول کاملا به‌صورت رایگان است و زیرساخت‌های لازم از جمله تأمین روشنایی، امنیت محیط و در اختیار گذاشتن فضا در محل پارک توسط شهرداری زاهدان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: مدیریت امور بانوان شهرداری زاهدان، سازمان سازماندهی مشاغل فرآورده‌های کشاورزی و شهرداران مناطق در تکمیل زیرساخت‌ها همراه بودند.

رئیس کمیسیون امور بانوان شورای اسلامی شهر زاهدان با اشاره به برگزاری این شب بازار‌ها به مناسبت گرامیداشت هفته زن و ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: نخستین بازارچه مورد حمایت از بانوان مشاغل صاحب کسب‌وکار، تحت عنوان مشاغل خانگی در محل بوستان وحدت واقع در منطقه سه شهرداری برپا شد.

وی بیان کرد: حدود ۱۰ غرفه برای بانوان کسب و کار صنایع خانگی، پخت و پز و سوزن‌دوزی ایجاد شد.

عسکری افزود: برقراری شب بازار، عصر بازار و روز بازار بانوان در این دوره شورای اسلامی شهر زاهدان سیاست‌گذاری شده است.

وی با اشاره به بانک اطلاعاتی بانوان صاحب کسب‌وکار خاطرنشان کرد: حدود ۱۰۰ نفر شناسایی شده و از طریق ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سپاه پاسداران تسهیلات کم‌بهره خوداشتغالی برای ۷۰ نفر فراهم شد.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر