پرداخت ۳۳۰ میلیارد تومان مستمری به مددجویان استان همدان

امسال ۳۳۰ میلیارد و ۲۶۳ میلیون تومان مستمری به حساب مددجویان کمیته امداد استان همدان واریز شده است.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی همدان گفت: مستمری پرداختی به منظور رفع بخشی از نیاز‌های اساسی خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد پرداخت می‌شود که از ابتدای سال تاکنون ۳۳۰ میلیارد و ۲۶۳ میلیون تومان به حساب ۵۳ هزار و ۲۸۰ خانواده واریز شد.

محمدرسول شیخی‌زاده افزود: در کنار پرداخت مستمری ماهانه خدمات حمایتی دیگری مانند برگزاری دوره‌های فرهنگی و آموزشی، تأمین کمک هزینه تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند و پرداخت تسهیلات کارگشایی به مددجویان ارائه می‌شود.

او تأکید کرد: کمیته امداد یک مکان امدادرسان موقت برای رفع نیاز مددجویان و نیازمندان است که پس از اعطای وام مشاغل خانگی و تسهیلات خودکفایی به مددجویان و حصول اطمینان از خودکفایی و کسب درآمد و استقلال اقتصادی آن‌ها را از چرخه حمایت خارج می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی همدان با تاکید بر اینکه مددجویان زیر پوشش شامل ۵۳ هزار و ۲۸۳ خانوار هستند که به چند دسته تقسیم می‌شوند گفت: معیشت‌بگیران، مددجویان تبصره ۱۴ و مددجویان تک خدمتی و چند خدمتی از جمله آن‌ها هستند و در این مدت هزار خانوار به علل مختلف مانند توانمندسازی، کسب درآمد ثابت و فوت از چرخه حمایتی خارج و سریعاً به همین میزان نیازمندان جدید جایگزین شده است.

شیخی‌زاده افزود: توانمندی خانواده‌ها یکی از اهداف امداد است و درصدد هستیم تا با برنامه‌ریزی مناسب و ارائه خدمات متنوع به مددجویان و افراد بی‌بضاعت گامی بلند و استوار در توانمندسازی و حمایت از خانواده‌های محروم منطقه برداریم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: