۱۳۷ زندانی با کمک خیرین در قم آزاد شدند

مدیر ستاد دیه استان قم گفت: از ابتدای امسال ۱۳۷ زندانی به همت خیرین و تلاش ستاد دیه استان قم از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

 رضا مرادی پور با اشاره به آزادی ۱۳۷ زندانی در ۱۰ ماهه نخست امسال توسط این ستاد،عنوان کرد: ۱۲۷ زندانی مرد و ۱۰ زندانی زن از ابتدای امسال تا پایان دی ماه به همت ستاد دیه استان قم از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

مدیر ستاد دیه استان قم عنوان کرد: در بین این زندانیان ۱۰۱ زندانی بدلیل بدهکاری مالی و ۲۴ زندانی بدلیل عدم توانایی پرداخت نفقه، هشت زندانی بدلیل عدم پرداخت مهریه، دو زندانی بدلیل مشکلات ناشی از تصادفات رانندگی و یک زندانی بدلیل حوادث کارگاهی و یک زندانی بدلیل ایراد صدمه بدنی و یا قتل شبه عمد و غیر عمد حضور داشت که با کمک خیرین و تلاش‌های ستاد دیه استان قم مراحل آزادی آن‌ها فراهم گشت.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان قم مبلغ بدهی این زندانیان حدود ۱۴۰ میلیارد ریال بوده است، تصریح کرد: از این مبلغ با کمک خیرین حدود ۵۴ میلیارد ریال کمک بلاعوض و حدود ۱۴ میلیارد ریال نیز وام قرض الحسنه برای آزادی زندانیان پرداخت شده است.

او گفت: همچنین با تلاش‌هایی که توسط مددکاران ستاد دیه استان انجام شده است بیش از ۲۶ میلیارد ریال از شاکیان این زندانی‌ها رضایت دریافت شده است خانواده زندانیان نیز با پرداخت حدود ۱۶ میلیارد ریال در آزادی عزیزان خود از زندان سهیم شدند.

مرادی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش خیرین در شادی آفرینی برای خانواده‌های زندانیان، تصریح کرد: بسیاری از افرادی که امروز در زندان هستند اسیر مشکلات پیش آمده از شرایط اقتصادی شده اند و با مبالغ بسیار کمی مجبور هستند در زندان بمانند و خیرین میتوانند با مشارکت و کمک به ستاد دیه استان قم زمینه آزادی آن‌ها را فراهم سازند و شادی را برای خانواده آن‌ها به ارمغان آورند.

مدیر ستاد دیه استان قم عنوان کرد: خیرینی که علاقه‌مند به مشارکت در آزاد سازی زندانیان هستند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق شماره حساب‌های ستاد دیه قم در بانک ملی به شماره حساب ۰۲۰۱۲۳۱۶۱۸۰۰۹ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۶۰۰۰۰۸۸۸، در بانک ملت به شماره حساب ۱۸۲۲۲۸۸۷۲۴ و در بانک تجارت به شماره حساب ۱۵۳۰۰۸۵۵۹۳ و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۲۵۷۶۶۲۳ انجام دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.