مزاحم سامانه ۱۱۵در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فردی که با شماره گیری مداوم سامانه تلفنی ۱۱۵ این راه ارتباطی مهم برای گزارش حوادث در استان را اشغال می‌کرد ،شناسایی شد.

جهان بخش وحدت نژاد رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد این فرد ۵۰۰ بار برای سامانه ۱۱۵ ایجاد مزاحمت کرده است.

وی بیان کرد: برای این شهروند پرونده‌ای در امور حقوقی و قضایی علوم پزشکی یاسوج تشکیل و برخورد قانونی با او در دست اقدام است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۴ هزار و ۸۲۰ تماس تلفنی مزاحم با سامانه ۱۱۵ استان گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه شمار زیاد تماس‌های بی مورد از سوی مزاحمان تلفنی باعث خستگی کارشناسان پاسخگویی به درخواست‌های کمک اضطراری به بیماران و مصدومان حوادث می‌شود از شهروندان خواست در این خصوص رفتار مسئولانه تری داشته باشند.

مزاحمت‌های تلفنی از سوی افراد یاد شده بیشتر به صورت سکوت، دمیدن در تلفن، سوت زدن است که متاسفانه موارد یاد شده سلامت شنوایی، اعصاب و روان این کارشناسان پاسخگو به درخواست کمک اضطراری را تحت تاثیر قرار داده است.

در برخی مواقع حوادث و سوانح غیر واقعی به مرکز اورژانس ۱۱۵ گزارش می‌شود که پس از حضور امدادگران اورژانس به محل اعلام حوادث یاد شده آنان متوجه می‌شوند که تماس دریافتی بی پایه و اساس بوده و مصدوم یا مصدومانی در کار نیست که این امر میانگین زمان حضور امدادگران برای نیازمندان واقعی را افزایش می‌دهد.

وحدت نژاد مجموع ماموریت‌های اورژانس کهگیلویه و بویراحمد تا پایان آذرماه امسال را ۳۹ هزار و۲۸۹ مورد برآورد کرد و افزود: مدت مشابه پارسال ۳۷ هزار و۶۷ مورد حادثه در استان امدادرسانی شده بود.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تاکید کرد: این افراد به دلایلی مانند گزش خزندگان، سوانح جاده ای، گاز گرفتگی، غرق شدگی، مسمومیت، بیماری و سایر حوادث نیازمند کمک بوده اند.

وحدت نژاد بیان کرد:هم اکنون ۵۱ پایگاه فوریت‌های پزشکی در استان فعالیت دارند که هر کدام با یک دستگاه آمبولانس ماموریت‌های خود را انجام می‌دهند.

وی تاکید کرد: همچنین یک دستگاه موتورلانس برای امدادرسانی به حادثه دیدگان در زمان ترافیک و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس برای استفاده در هنگام حوادث با شمار بالای مصدومان در اختیار فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: