واکسیناسیون تکمیلی اتباع غیرایرانی در سیستان و بلوچستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان از واکسیناسیون تکمیلی ۶۰ هزار نفر از اتباع خارجی در این استان خبر داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و فلج اطفال حدود ۶۰ هزار نفر از اتباع غیرایرانی در سیستان و بلوچستان توسط این دانشگاه انجام شده است.

مهدی زنگنه در شورای بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: برنامه تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال، سرخک و سرخجه اتباع غیرایرانی در افراد زیر ۱۵ سال و غربالگری بیماری سل در اتباع خارجی بالای ۱۲ سال و همچنین تکمیلی واکسیناسیون کووید-۱۹ در گروه‌های هدف از ابتدای دی‌ماه جاری در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همزمان با ۲۷ دانشگاه دیگر در سطح کشور آغاز و تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: واکسیناسیون تکمیلی سرخک و پولیو اتباع غیرایرانی زیر ۱۵ سال در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت، خانه‌های بهداشت شبکه بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان توسط تیم‌های سیار در نقاط مختلف شهرستان‌های این استان در حال انجام است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: پیش‌بینی می‌شود در قالب این طرح ۹۴ هزار نفر از اتباع بیگانه در محدوده زیر پوشش این دانشگاه علیه این بیماری‌ها واکسینه شوند.

وی افزود: بر اساس آخرین بررسی‌ها بیشتر این جمعیت مربوط به شهرستان‌های زاهدان و خاش است و شهرستان‌های سراوان، سوران و میرجاوه در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

زنگنه ادامه داد: همچنین در حال حاضر علاوه‌ بر طرح تکمیلی واکسیناسیون طرح بیماریابی سل در بین اتباع غیر ایرانی در سیستان و بلوچستان در حال انجام است و بیماران شناسایی شده تحت درمان قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه سل، یک بیماری واگیردار و قابل انتقال از فردی به فرد دیگر است، تصریح کرد: اگر این بیماری زود تشخیص داده شود، قابل درمان خواهد بود و خدمات آن در مراکز بهداشتی به صورت رایگان ارائه می‌شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: