رکورد شکنی کشته شدن روزنامه نگاران در سال ۲۰۲۲

در سراسر جهان، حداقل ۶۷ روزنامه نگار و کارمند رسانه در سال میلادی گذشته کشته شدند که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۸ میلادی است.

با بررسی آمار خبرنگاران کشته شده در سال گذشته میلادی؛ ۶۷ روزنامه نگار در سال گذشته کشته شدند.

به گزارش الجزیره، از خط مقدم جنگ در اوکراین گرفته تا افزایش شدید کشتار در آمریکای لاتین، سال ۲۰۲۲ سال مرگبار دیگری برای روزنامه نگاران در جهان بود و شبکه الجزیره هم از این موضوع بی نصیب نمانده و خبرنگار خود، شیرین ابوعاقله را در ماه مه گذشته در حین انجام وظیفه، در کرانه باختری اشغالی از سوی ارتش صهیونیستی به ضرب گلوله کشته شد. در سراسر جهان، حداقل ۶۷ روزنامه نگار و کارمند رسانه در سال گذشته کشته شدند. این بالاترین رقم از سال ۲۰۱۸ میلادی به این سو است و افزایش تقریبا ۵۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ را نشان می‌دهد. بیش از نیمی از موارد قتل روزنامه نگاران تنها در سه کشور اوکراین، مکزیک و هائیتی رخ داده است.

سال ۲۰۲۲ میلادی برای روزنامه نگاران در سرتاسر جهان، سالی مرگباری بود. روزنامه نگارانی که نه تنها درگیری‌های جنگی را پوشش می‌دادند، بلکه از سیاست و فساد هم گزارش می‌دادند. ما روزنامه نگارانی را دیده ایم که صرفاً به خاطر انجام وظایف‌شان هدف قرار گرفته‌اند.

اوکراین خطرناکترین مکان برای خبرنگاران است. آن‌ها اغلب رویداد‌هایی را پوشش می‌دهند که بسیار نزدیک به مناطق جنگی در سرتاسر خطوط مقدم رخ می‌دهند. اما آنچه از فوریه ۲۰۲۲ میلادی در این جنگ دیده‌ایم این بوده است که حملات به خبرنگاران می‌تواند در هر مکان و در هر زمانی اتفاق بیفتد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر