زنجان و خیرآباد به عنوان سردترین مرکز استان و ایستگاه هواشناسی کشور ثبت شد

کارشناس مسئول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته زنجان با دمای هوای منفی ۱۳ درجه و خیرآباد با منفی ۱۹ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین مرکز استان و ایستگاه‌های هواشناسی کشور ثبت شد.

حسین سلطانی کارشناس مسئول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان صاف تا کمی ابری و در برخی نقاط مه آلود است که این مه گرفتگی دید افقی را در شهر گرماب به کمتر از سه هزار متر رسانده است.

وی اظهار کرد: برای امروز و فردا /پنجشنبه/ بارش های خفیف محلی در استان پیش بینی شده است و از اواخر وقت شنبه هفته آینده با ورود سامانه بارشی شاهد بارش برف در اغلب مناطق استان خواهیم بود.

سلطانی با بیان اینکه تا پایان هفته جاری کماکان سرما در استان حاکم است، خاطرنشان کرد: از روز یکشنبه هفته آینده دمای هوا روند افزایشی یافته و سرما تعدیل خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی به خصوص گاز از سوی هم استانی ها ادامه داد: دمای هوا در شهر زنجان هم اکنون منفی ۱۳ درجه سانتیگراد بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتیگراد کاهش یافته است.

سلطانی با بیان میزان نوسان دمای هوای شهرهای مختلف استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوا در زنجان منفی ۱۳ و سه درجه، خرمدره منفی ۱۰ و یک درجه، ابهر منفی ۱۳ و سه درجه، آببر منفی یک و هفت درجه، سلطانیه منفی ۱۷ و سه درجه، قیدار منفی ۱۱ و منفی ۲ درجه و ماهنشان منفی هشت و چهار درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

 
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.