رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

یوم الله ۲۲ بهمن با شعار ایران استوار ۴۴ سال افتخار برگزار خواهد شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: رویکرد اصلی برنامه‌های ستاد دهه فجر حضور پرشور مردم بصیر ایران در مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن است.

جت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور روز چهارشنبه در جلسه اعضای ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب‌اسلامی گفت: خداوند زمینه‌ها و بستر‌هایی را برای تربیت، تعالی معنوی و روحی وغفلت‌زدایی انسان‌ها فراهم کرده که یکی از بهترین آن‌ها، معبر نورانی ماه‌های رجب، شعبان و رمضان است. ماه رجب سرچشمه این مسیر نورانی و قلّه آن لیله القدر است. خداوند ابزار مناسب این سفر معنوی را نیز در اختیار ماقرارداده است. در این سه ماه، ادعیه و مناجات‌هایی از ائمه معصومین (ع) وارد شده که دریای معارف الهی است و روح و جان ما را جلا می‌دهد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تسلیت شهادت امام هادی علیه السلام و توصیه به قرائت زیارت جامعه کبیره امام هادی علیه السلام در این ایام گفت: هدف انقلاب اسلامی، تربیت و پرورش انسان‌هایی در تراز مکتب حیات‌بخش اسلام است و انسان‌سازی بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است و افرادی از جمله شهید حاج قاسم سلیمانی ودیگر شهدای عرصه‌های جهاد و مبارزه تربیت یافته مکتب امامین انقلاب و انقلاب اسلامی هستند.

موسی پور با اشاره به تشکیل مجموعه هیأت‌اندیشه‌ورز در دوره جدید کاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: اعضای هیات اندیشه‌ورز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی متشکل از صاحب نظران، روحانیون، اساتید دانشگاهی، افراد صاحب اندیشه و فکر که از ایده‌ها، خلاقیت‌ها، ابتکارات و نوآوری‌های این عزیزان در برگزاری مراسم و مناسب‌هایی که شورا متولی آن است، بهره‌مند می‌شویم.

وی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی طبق قانون، پنج وظیفه سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی، نظارت و راهبری مراسم و مناسبت‌های ملی، مذهبی و انقلابی را بر عهده دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه شورای هماهنگی سه ماموریت اصلی و برنامه‌های فرعی بسیاری نیز ذیل آن قرار دارد، گفت: اولین مأموریت شورا برگزاری بزرگداشت‌ها و مناسبت‌های منطقه‌ای و استانی است. در استان‌ها و مناطق مختلف، مناسبت‌های قبل و بعد از انقلاب وجود دارد که ویژه آن استان است و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در راستای زنده‌نگه داشتن یاد و خاطره رویداد‌های سرنوشت‌ساز انقلاب اسلامی، این مناسبت‌های منطقه‌ای را برگزار می‌کند. حوادث و رویداد‌های مهم و تأثیر گذار انقلاب اسلامی شناسنامه انقلاب و هویت بخش برای نسل جوان و نوجوان بوده و آثار و برکات فراوانی را در بر خواهد داشت.

موسی پور افزود: مأموریت دیگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، برنامه‌ریزی دقیق، منسجم و کارآمد برای ظهور و بروز اراده ملی و قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در مقابله با فتنه‌ها و دفاع از ارزش‌های الهی و انسانی و نمود حمایت انقلاب در دفاع از مظلومان و مستضعفان است.

وی با اشاره به حوادث اخیر تأکید کرد: ظهور و بروز اراده مردم در قالب اجتماعات، تظاهرات و راهپیمایی‌های مختلف نقش اصلی را در خنثی‌سازی توطئه و طراحی پیچیده و هجمه‌ی همه جانبه دشمن ایفا کرد.

موسی پور با بیان این که انقلاب اسلامی ایران، مجموعه‌ای از ایام الله است، گفت: سومین مأموریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، برگزاری بزرگداشت ایام الله به صورت کلی و ملی است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز در این باره فرمودند که راهبرد دشمن، کتمان و کمرنگ کردن و به فراموشی سپردن ایام الله است، بنابراین یکی از وظایف و تلاش خادمان ملت ایران در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تمهید مقدمات و برنامه‌ریزی برای تکریم، پاسداشت، حفظ و زنده نگه داشتن ایام الله است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: در طی سال، ۱۵ برنامه سراسری در کل کشور و تمام استان‌ها و شهر‌ها و روستا‌های کشور به صورت سراسری از سوی شورای هماهنگی برگزار می‌شود. مهمترین این برنامه‌ها، بزرگداشت یوم الله دهه فجر انقلاب اسلامی است. در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم. ستاد‌های مربوطه کار خود را از مدتی قبل شروع کرده‌اند، هدف و رویکرد اصلی برنامه‌های ستاد دهه فجر حضور پرشور مردم بصیر و لحظه‌شناس ایران در مراسم دهه فجر به ویژه یوم الله ۲۲ بهمن است که بایاری خداوند متعال جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب با حضور حماسی مردم و شعار محوری «ایران استوار ۴۴ سال افتخار» برگزار خواهد شد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور مردم برگزار می‌شود

در این جلسه سید نظام الدین موسوی رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: دهه فجر فرصتی برای انتقال آرمان‌ها به نسل‌های جدید و شکوه حضور مردم و به نمایش گذاشتن تعهد آن‌ها نسبت به نظام جمهوری اسلامی است که رهبر معظم انقلاب همواره پیش از این دهه بر آن تأکید و بعد از آن نیز، از مراسم‌های برگزار شده به عنوان نقطه اوج و اقتدار و نماد همبستگی مردم با آرمان‌های انقلاب و نظام یاد می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه چند سال است که به دلیل شیوع کرونا، راهپیمایی حضوری مردم را نداشتیم و به صورت خودرویی برگزار می‌شد، عنوان کرد: امسال با بهبود وضعیت کرونا، راهپیمایی گسترده و باشکوهی را برگزار خواهیم کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مردم با حضور قاطعانه خود در مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی امید را به جامعه تزریق کرده و پاسخ مناسب و قاطعی به دشمنان می‌دهند، عنوان کرد: کمیته‌های ۲۹ گانه ستاد دهه فجر از ماه‌ها قبل فعالیت خود را آغاز کردند و جلسات مستمری را به صورت هفتگی برگزار می‌کنند.

موسوی در ادامه با بیان اینکه ستاد دهه فجر در دستگاه‌های مختلف نیز شکل گرفته است، اظهار کرد: سامانه‌های ستادی علاوه بر استان‌ها، شهر‌ها و بخش‌ها در دهیاری‌ها نیز تشکیل شده اند. همچنین با نهاد‌هایی که مخاطب بیشتری دارند مثل وزارتخانه‌های آموزش، علوم، کار و ورزش به صورت جداگانه جلساتی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن، بیشتر جوانان و زنان را هدف قرار داده است، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای مقابله با این حربه دشمن، امسال از ظرفیت این اقشار در برگزاری مراسم‌های دهه فجر انقلاب اسلامی بیشتر بهره خواهیم برد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: فضای برگزاری دهه فجر امسال با توجه به اینکه میان دو عید میلاد امیرالمومنین علی (ع) و مبعث پیامبر (ص) قرار گرفته است، باید با نشاط و سرور باشد. همچنین بخش عمده‌ای از پروژه‌های کشور نیز در این دهه افتتاح می‌شود که این حرکت امید به جامعه را تزریق می‌کند. صداوسیما و رسانه ملی نیز قرار است این رویداد با شکوه را به بهترین نحو پوشش داده و دستاورد‌های بخش‌های مختلف نظام را منعکس کنند.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر با بیان اینکه این روز‌ها همه مردم مشکل اقتصادی دارند که قابل انکار نیست، خاطرنشان کرد: با این حال مردم دلبسته نظام و انقلاب بوده و همواره آن را نشان داده اند و امسال نیز به صحنه خواهند آمد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر