کاهش نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نرخ بیکاری استان در پاییز امسال نسبت به تابستانی که گذشت کاهش چشمگیری داشته است.

علی شهابی نسب اظهار کرد: نرخ بیکاری استان در فصل پاییز امسال ۷.۶ درصد بوده در حالی که میانگین کشور ۸.۲ درصد است و استان رتبه خوبی دارد.

او گفت : تابستان امسال نرخ بیکاری استان کهگیلویه و بویراحمد ۸.۷ درصد بوده و سال گذشته ۹.۱ درصد بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: البته هنوز می توان این آمار را کاهش داد و باید متولیان تلاش بیشتری داشته باشند تا نرخ بیکاری در استان کاهش یابد.

شهابی نسب با اشاره به کاهش نرخ تورم استان نسبت به سال گذشته نیز، تاکید کرد: باید سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان، تعزیرات حکومتی و سازمان جهاد کشاورزی استان تلاش کنند تا با نظارت دقیق بازار نرخ تورم تورم کاهش یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سال گذشته در مقطعی از زمان رتبه استان یکم و یا دوم بود اما اکنون وضعیت استان بسیار بهبود یافته است.

از جمعیت ۷۲۳ هزار نفری استان، حدود۲۰ هزار نفر از جمعیت استان بیکار هستند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۲ ۰۶ بهمن ۱۴۰۱
باسلام اگر در ظاهر در خیابان های شهرستان کهگیلویه دهدشت و توابع آن نگاه کنید آمار ارائه شده درست با عقل جور در نمی آید تعداد جوانان اعم از دختر و پسری که فارغ‌التحصیل دانشگاه هستند بیکاری موج می زند
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر