احداث سه پارک تخصصی در تبریز

 شهردار منطقه ۲ تبریز از احداث سه پارک تخصصی طی سال آینده در این منطقه خبر داد.

آقای علیپور از احداث سه پارک با عناوین تخصصی طی سال آینده خبر داد و گفت: در سطح منطقه ۲، ۱۳ پارک و بوستان وجود دارد که طی امسال اقدام به تامین روشنایی و تعمیرات مورد نیاز شده است.

وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی برای احداث و تجهیز این پارک‌ها در نظر گرفته شده است، افزود: یکی از پارک‌ها در شهرک رجایی شهر با مساحت هشت هزار و ۵۰۰ متر احداث می‌شود و یک پارک نیز در آخر خیابان یاغچیان با مساحت ۱۸ هزار و ۵۰۰ متر با موضوع کلینیک گل و گیاه ساخته می‌شود.

آقای علیپور با اشاره به اینکه شهرداری منطقه ۲ در احداث پارک‌های تخصصی فعالیت جدی دارد ادامه داد: پارک معین به صورت یک پارک تخصصی به همراه کافه کتاب برای استفاده اهالی فرهنگ و ادب شهر تبریز احداث خواهد شد.

شهردار منطقه ۲ تبریز در تشریح برنامه‌های فرهنگی سال آتی این منطقه، اظهار کرد: رویکرد جدید منطقه تخصصی کردن فرهنگسرا‌های سطح حوزه است کما اینکه اولین فرهنگسرای ویژه کودکان نیز در منطقه ۲ شروع به کار کرده و مورد استقبال گسترده شهروندان قرار گرفته است.

وی همچنین از جمع آوری ۴۹ دستگاه وانت بار و ۸۴ طبق سدمعبری در سطح حوزه خبر داد و اظهار کرد: برخی از وانت بار‌ها و میوه فروشان به صورت غیرقانونی اقدام به ایجاد محدوده شخصی و سدمعبر کرده بودند که با همراهی و حکم دستگاه قضایی و با تلاش همکاران از سطح معابر منطقه جمع آوری شدند.

آقای علیپور با اشاره به آغاز طرح ساماندهی وانت بار‌ها افزود: در راستای تاکید شهردار تبریز بر ساماندهی وانت‌بارها شهرداری منطقه ۲ نیز اقدام به ساماندهی کرده است و  ۴۹ دستگاه وانت بار و ۸۴ طبق میوه‌فروشی متخلف جمع‌آوری و جهت ساماندهی به مراجع ذیربط معرفی شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.