توسعه فرودگاه‌های مازندران در برنامه هفتم گنجانده می‌شود

برنامه های پیشنهادی برای توسعه فرودگاه‌های مازندران، در سفر دور دوم رئیس جمهور به استان و برنامه هفتم توسعه گنجانده می‌شود‌.

رضا علیخانی معاون عمرانی استاندار مازندران در نشست با مدیرکل فرودگاه های مازندران با بیان اینکه مازندران از شرایط خاص گردشگری در کشور برخوردار است و توسعه فرودگاه‌های استان ضرورت دارد، گفت: برای توسعه فرودگاه‌های مازندران، نیازمندی های استان در سفر دور دوم رئیس جمهور و همچنین در برای برنامه هفتم توسعه پیشنهاد می‌شود.

او با اشاره به اینکه در برنامه پیشنهادی، چشم انداز جابجایی مسافر هوایی مطابق با توسعه صنعت گردشگری هوایی و همچنین اقتصادی و باری دیده می شود، افزود: با توجه به نگاه خاص استان برای گنجاندن مصوبات سفر رئیس جمهور و برنامه هفتم، توسعه فرودگاهای مازندران با استفاده از اعتبار ملی رقم خواهد خورد.

معاون عمرانی استاندار مازندران، رسیدگی به نیازمندیهای بیرون فرودگاه شهدای ساری را بسیار مهم دانست و یادآورشد: ایمن سازی، رفع نقاط حادثه خیز، توجه به سیما و منظر ورودی فرودگاه، ترمیم راه دسترسی و مدخل ورودی فرودگاه که با روستا تلاقی دارد، ساماندهی و نسبت به احداث تقاطع غیر هم سطح آن نیز اقدام شود.

علیخانی با بیان اینکه محدودیت‌های قانونی و زیرساختی تاکسی هوایی باید رفع شود، گفت: در برنامه هفتم توسعه این طرح دیده شود و بسترهای قانونی، حقوقی و حاکمیتی برای ورود سرمایه گذار این بخش فراهم گردد و به عنوان نیاز در برنامه هفتم توسعه به طرح ملی تبدیل شود.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران نیز در این نشست با بیان اينکه در سفر رئیس جمهور اسفند پارسال به مازندران، الحاق ۵۰ هکتار زمین به فرودگاه ساری پیشنهاد شد، گفت: برای طرح توسعه طول باند و استاندار سازی روشنایی فرودگاه این میزان زمان پیشنهاد شد که تاکنون محقق نشد.

سعدالله وطن خواه افزود: طرح توسعه فرودگاه رامسر در سفر رئیس جمهور به مازندران مصوب شد که طرح توسعه ترمینال و پارکینگ هواپیما آن با ۵۰ درصد پیشرفت در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه ۵۶ درصد پروازهای آموزشی و تفریحی کشور در غرب مازندران انجام می شود، ادامه داد: فرودگاه رامسر و نوشهر رکورد پروازهای آموزشی و تفریحی فوق سبک را با ۱۷ هزار پرواز امسال جابجا کردند.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران یادآورشد: تا ۸۰ پرواز از فرودگاه شهدای ساری، ۶ پرواز از نوشهر ۶ و ۴ پرواز از رامسر در طول هفته انجام می شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر