سفر وزیر خارجه فرانسه به اوکراین برای تامین نیاز‌های کی‌یف

کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه در راس هیاتی به اودسا، یکی از بنادر استراتژیک اوکراین سفر کرد.

کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه وارد اوکراین شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزیر خارجه فرانسه امروز (پنجشنبه) در راس هیاتی وارد شهر اودسا، یکی از بنادر استراتژیک اوکراین در دریای سیاه شد. این سفر در راستای تلاش‌های پاریس برای افزایش روابط با اوکراین به منظور بررسی نیاز‌های این کشور صورت می‌گیرد.

سفر کولونا به اودسا تنها چند ساعت پس از حملات گسترده به سیستم برق رسانی این شهر صورت گرفت که باعث قطع گسترده برق در سطح شهر شد. این سفر ارسال پیامی مستقیم به مسکو در میان ترس غرب از پیشروی‌های روسیه در اوکراین است.

یک دیپلمات ارشد فرانسوی در این باره گفت: اگر روسیه با پیشروی‌های خود در اوکراین موفق به محروم کردن این کشور از دریای سیاه شود، تصاحب بندری همچون اودسا می‌تواند باعث بی ثباتی بیشتر در مولداوی، رومانی، و به طور کلی تمامی قلمروی قاره اروپا شود.

وی افزود: باید نشان دهیم که اودسا نه یک شهر اوکراینی، بلکه یک میراث جهانی است.

کولونا به عنوان بخشی از برنامه سفر خود با دمیتری کوله‌با، همتای اوکراینی خود دیدار و گفتگو خواهد کرد. در این دیدار رایزنی درباره بحران انسانی و نیز کمک‌های نظامی به این کشور از محور‌های اصلی گفتگو‌ها خواهد بود.

سازمان آموزشی، علمی، و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) روز گذشته (چهارشنبه) به درخواست کشور‌های غربی شهر تاریخی اودسا را در فهرست میراث جهانی در خطر قرار داد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر