عمویی: توهین به مقدسات جدای از موضوع آزادی بیان است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ارتباط با جمع بندی کمیته اجرایی کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی توضیحاتی داد.

ابوالفضل عمویی در حاشیه هفدهمین کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی که در کشور الجزایر برگزار می‌شود، گفت: امسال کشور الجزایر و مجلس این کشور میزبان هفدهمین دوره اجلاس مجالس کشور‌های اسلامی است.

عمویی اظهار کرد: عنوان این اجلاس که کشور الجزایر نیز آن را میزبانی می‌کند، چالش‌های نوسازی و توسعه نامگذاری شده است در عین حال این اجلاس به تحولات اخیری که جوامع مسلمان با آن مواجه بودند از جمله فلسطین، توجه خواهد کرد، بنابراین موضوع فلسطین از جمله موضوعات کلیدی این اجلاس خواهد بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه کشور‌های اسلامی به موضوع فلسطین و اشغال این سرزمین توسط صهیونیست‌ها انتقاد و اعتراض دارند تصریح کرد: از این رو در این اجلاس، هم برگزاری اجلاس ویژه فلسطین پیش بینی شده و در عین حال توجه ویژه‌ای به این موضوع در سخنرانی روسای مجالس و کمیته‌ها صورت گرفته است.

عمویی تاکید کرد: موضوع دیگری که امروز در این کمیته مورد توجه قرار گرفت بحث توهین‌های اخیری بود که به مقدسات اسلامی از جمله قرآن و همینطور به شخصیت پیامبر اعظم توسط رسانه‌ها و شخصیت‌هایی در اروپا صورت گرفت لذا همه حاضرین در رابطه با این موضوع تاکید داشتند که باید درباره این موضوع واکنش واحدی نشان داده و موضع گیری قوی گرفته شود تا این پیام به طرف‌های غربی ارسال شود که موضوع مقدسات جدای از موضوع آزادی بیان است.

وی با بیان اینکه آزادی بیان امر مورد توجه‌ای در کشور‌های اسلامی است، اظهار کرد: با این حال مقدسات باید از توهین و انتقاد به نوعی دور باشد بنابراین این موضوع پذیرفته شده‌ای نیست که سخنان نفرت پراکنانه بتواند زمینه آسیب به این ارزش‌های مورد اجماع کشور‌های اسلامی را هدف قرار دهد.

وی با بیان اینکه موضوع همکاری کشور‌های اسلامی در حوزه‌های اقتصادی و پیشبرد منافع عمومی مسلمانان از جمله سایر موضوعات کلیدی این اجلاس محسوب می‌شود، گفت: همچنین توجه به مسائل فرهنگی و توسعه و ترویج ارزش‌های اسلامی از جمله سایرمباحثی است که در کمیته فرهنگی به آن توجه می‌شود. همچنین امسال به صورت خاص یک کنفرانس هم برای خانم‌های نماینده برگزار خواهد شد که مباحث آن کنفرانس هم مورد توجه اعضا بود که در کمیته اجرایی مدنظر قرار گرفت.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر