به همت دولت سیزدهم؛

۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی به مراکز درمانی کشور اضافه شد+عکس

وزیر بهداشت در سفر به آذربایجان غربی گفت: ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در زمان فعالیت دولت سیزدهم به مراکز درمانی کشور اضافه شده است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به شاهین دژ در بین خبرنگاران با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم به حوزه بهداشت و درمان گفت: ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در قالب ۷۹ مرکز درمانی در زمان فعالیت این دولت به مراکز درمانی کشور اضافه شد.

دکتر بهرام عین اللهی افزود: طی ماه‌های آینده نیز حدود ۹ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی دیگر در راستای ارتقای شاخص‌های حوزه سلامت مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بخش عمده تخت‌های بیمارستانی اضافه شده در قالب طرح‌های نیمه تمام و در نقاط محروم بوده که در جریان سفر‌های رییس جمهور برای تکمیل آن‌ها چاره اندیشی و تامین منابع مالی شده است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بکارگیری پزشکان متخصص در نقاط محروم نیز گفت: امسال ۱۰ هزار پزشک عمومی و دندانپزشک و ۲ هزار و ۵۰۰ پزشک مختصص به نقاط محروم و کم برخوردار کشور اعزام شده اند.

عین اللهی همچنین از پذیرش چهار هزار دستیار تخصصی رشته‌های مختلف خبرداد و گفت: ظرفیت قابل توجهی در افزایش نیروی انسانی و زیرساخت‌های پزشکی برای ارایه خدمات بیشتر به هموطنان در حوزه بهداشت و درمان فراهم شده است.

 

۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی به مراکز درمانی کشور اضافه شد

افتتاح طرح توسعه بیمارستان شهید راثی شاهین دژ

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفری یک روزه به شاهین دژ، طرح توسعه بیمارستان شهید راثی این شهرستان با ۵۶ تخت را افتتاح کرد.

برای اجرای این طرح بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال در بخش ساخت و ساز و حدود ۶۰۰ میلیارد ریال نیز برای خرید و تهیه دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی هزینه شده است.

در قالب این طرح تعداد تخت‌های این بیمارستان به ۱۵۶ تخت افزایش پیدا کرد و نیاز مردم این شهرستان را برای حداقل ۱۰ سال آینده بر طرف خواهد کرد.

با بهره برداری از فاز دوم بیمارستان شهید راثی ۵۶ تخت دیگر به ظرفیت این بیمارستان و بخش‌های آزمایشگاه، سی تی اسکن، آی سی یو و سی سی یواچ اضافه شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۱ ۰۷ بهمن ۱۴۰۱
دیشب رفتم اورژانس نجمیه،دکترسونولوژ خانم نداشت،تخت بدون پزشک به چه دردی میخوره.