واکسیناسیون ۴۷ درصد اتباع خارجی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد از واکسینه شدن ۴۷ درصد از اتباع غیرایرانی زیر ۱۵ سال در این دانشگاه خبر داد.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت ۵۶ هزارو ۸۰۰ دُز واکسن به اتباع غیرایرانی زیر گروه سنی ۱۵ سال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تزریق شده که این معادل ۴۷ درصد گروه هدف بوده است.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ۱۲۱ هزارو ۷۱ نفر در گروه سنی زیر ۱۵ سال اتباع داریم، گفت: در قالب این برنامه به گروه سنی ۹ ماه تا ۱۵ سال واکسن سرخک، به افراد از بدو تولد تا ۱۵ سال واکسن پولیو یا فلج اطفال و به افراد ۵ سال به بالا واکسن کرونا تزریق می‌شود.  

ناصر امینی با بیان اینکه از ابتدای بهمن ماه امسال هم برنامه تکمیلی غربالگری سل آغاز شده است، افزود: این برنامه که تا فروردین ماه سال آینده ادامه دارد، برای اتباع بالای ۱۲ سال است و طی آن، تمامی خدمات آزمایشگاهی، سونوگرافی، درمانی، ویزیت پزشک متخصص و ... به‌صورت رایگان انجام می‌شود. 

وی تاکید کرد: تعداد اتباع بالای ۱۲ سال هم، ۲۵۲ هزار و ۹۵۷ نفر است که برنامه غربالگری آنان از اول بهمن ماه امسال آغاز شده است و به مدت سه ماه، تا پایان فروردین ماه سال آینده ادامه می‌یابد.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اتباع زیر ۱۵ سال و بالای ۱۲ سال خواست با مراجعه به مراکز بهداشتی، ضمن دریافت واکسن، از خدمات مختلف و رایگان حوزه‌های کودکان، دانش‌آموزان، مادران باردار، سالمندان و دیگر گروه‌ها بهره‌مند شوند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر