مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان:

۱۰۰ هزار مشترک گاز کردستانی پر مصرف هستند

احمد فعله گری گفت: بر اساس آخرین برآورد‌های صورت گرفته، ۲۱ درصد مشترکان گاز که حدود ۱۰۰ هزار مشترک در استان را شامل می‌شود، پرمصرف هستند.

احمد فعله گری، مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در مورد افزایش بهای گاز مصرفی برخی از مشترکان کردستانی گفت: در حال حاضر ۳۱ شهر و هزار و ۵۰۷ روستای کردستان با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۸ درصد جمعیت روستایی زیر پوشش شرکت گاز هستند.

وی افزود: ۶۰۲ هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، اداری و صنعتی کردستان از خدمات شرکت گاز بهره‌مند هستند.

فعله گری خاطرنشان کرد: مصرف کنندگان گاز طبیعی برای پرداخت گاز بهای مصرفی در ۱۲ رده تقسیم‌بندی می‌شوند که به نسبت گاز مصرفی تعرفه‌هایشان متفاوت خواهد بود.

وی افزود: پله یک تا سه که تا ۴۲۵ متر مکعب مصرف گاز یک واحد در ماه است با کمترین نرخ ممکن و بدون تغییر نسبت به سال قبل است، اما پله چهار تا شش، تا ۶۵۰ متر مکعب شاهد افزایش قیمت خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: پله‌های ۷ و ۸ و ۹ و ۱۰ هم جزو مشترکان پر مصرف خواهند بود که ۵۰ درصد افزایش قیمت را نسبت به سال گذشته داشته‌اند.

فعله گری افزود: بیشترین افرادی که دارای فیش‌های نجومی هستند مربوط به مشترکین پله‌های ۱۱ و ۱۲ هستند که مصرف یک ماهشان از هزار متر مکعب بیشتر بوده است و به ازای هر متر مکعب ۶ هزار تومان هزینه‌ی گاز بهایشان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: بر اساس آخرین برآورد‌های صورت گرفته، ۲۱ درصد مشترکان گاز که حدود ۱۰۰ هزار مشترک در استان را شامل می‌شود، پرمصرف هستند.

فعله گری اعلام کرد: ۱۵ هزار و ۵۰۰ مشترک معادل سه درصد مشترکان گاز در استان بسیار پرمصرف هستند.

وی افزود: این مشترکان ماهانه بیش از هزار مترمکعب گاز مصرف می‌کنند و به ازای هر مترمکعب ۶ هزار تومان برای آنان محاسبه می‌شود.

فعله گری گفت: رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه است که استفاده از لباس ضخیم در منزل، تنظیم پکیج روی دمای ۵۰ تا ۵۵ درجه، استفاده از نور خورشید در روز‌های آفتابی به جای استفاده از وسایل گرمازا و بسته بودن دریچه کولر، در کاهش مصرف گاز بسیار مؤثر است.

منبع: مهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: