عملیات احداث چهارمین تصفیه‌خانه محلی در کرج آغاز شد

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از آغاز عملیات احداث چهارمین تصفیه‌خانه محلی در کرج با هدف تامین آب خام پایدار فضای سبز خبر داد.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از آغاز عملیات احداث چهارمین تصفیه‌خانه محلی در کرج خبر داد و گفت: برای کاهش هزینه شهری و مشکلات زیست محیطی برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده و کرج نخستین کلانشهری بود که سال ۹۶ موفق به بهره‌برداری نخستین تصفیه خانه محلی در منطقه حصارک شد.

علیرضا عاقلی، هدف اصلی احداث چهارمین تصفیه‌خانه محلی کرج را تأمین آب خام پایدار فضای سبز اعلام کرد و افزود: عملیات اجرایی این تصفیه‌خانه محلی باهدف تأمین آب خام، حذف آب شرب و برداشت از سفره‌های زیرزمینی با ظرفیت هزار مترمکعب در شبانه‌روز با روش بیولوژیکی IFAS در خط ۴ حصار آغازشده است.

او با اشاره به این که هدف مدیریت شهری کرج کاهش معضلات زیست‌محیطی و ساختن شهری پایدار است، افزود: عملیات اجرایی ساخت چهارمین تصفیه‌خانه محلی باهدف تأمین آب خام، حذف آب شرب و برداشت از سفره‌های زیرزمینی با ظرفیت هزار مترمکعب در شبانه‌روز با روش بیولوژیکی IFAS در خط ۴ حصار آغاز شده است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: برنامه‌ها و راهبرد‌های عملیاتی برای سازگاری و صرفه‌جویی در حوزه مصرف آب فضای سبز شهر کرج محقق شده است و استفاده مجدد از پساب به‌عنوان یک منبع جدید و پایدار از مهم‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود.

او با بیان این که کرج پیشگام در عرصه استفاده مجدد از پساب‌ها و بازچرخانی آب و استفاده از آب‌های خاکستری در کشور است، افزود: فعالیت‌های عمرانی در کلانشهر‌ها از جمله توسعه فضای سبز شهری را با مشکل مواجه می‌کند و با توجه به اینکه یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان آب در شهرها، فضا‌های سبز هستند، به کارگیری روش‌های مقابله با کم آبی می‌تواند یکی از راه حل‌های مناسب گسترش بهینه فضای سبز باشد.

عاقلی با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث مدیریت منابع آبی فضای سبز کرج، گفت: در این خصوص می‌توان به احداث و بهره‌برداری از سه تصفیه خانه محلی در منطقه حصارک، مهرویلا و دولت آباد اشاره کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: