رئیس انجمن دوستی ایران و چین:

روابط ایران و چین مستقل از سرنوشت برجام است

بروجردی با اشاره به روند تحولات مرتبط با برجام، تاکید کرد سرنوشت برجام هر چه که باشد، روابط ایران و چین در مسیر پیشرفت خود ادامه خواهد یافت.

به نقل از تارنمای انجمن دوستی ایران و چین، بروجردی در سومین نشست فصلی این انجمن، یکی از اهداف اصلی این سازمان مردم نهاد را کمک به دولت و دستگاه‌های ذی‌ربط برای کمک به پیشبرد روابط ایران و چین از جمله اجرایی کردن سند همکاری ۲۵ ساله دو کشور دانست.

وی یادآور شد که انجمن در حال انجام تلاش‌هایی برای کمک به محقق شدن بخشی از این سند از جمله درحوزه احداث خطوط ریلی پرسرعت در کشور توسط چینی ها، وارد کردن فناوری ساخت خودرو‌های برقی از چین و گردشگری است.

بروجردی تصریح کرد: در مجموع باید گفت کار‌ها در مسیر اجرای سند همکاری ۲۵ ساله ایران وچین سرعت لازم و مطلوب را ندارد و همه نهاد‌ها و دستگاه‌های ذیربط دراین زمینه نیازمند حرکت جدی‌تر و سریع‌تر هستند.

رئیس انجمن دوستی ایران و چین همچنین با اشاره به روند تحولات مرتبط با موضوع برجام، روابط ایران و چین را مستقل از سرنوشت این توافق دانست و تاکید کرد: سرنوشت برجام هر چه که باشد، باید روند همکاری ایران و چین در مسیر پیشرفت خود ادامه یابد و کار با چین باید به عنوان یک سیاست دائم دنبال شود و تصور می‌کنم رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران هم همین است.

بروجردی به اشاره به برنامه سفر پیش روی سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران به چین، این سفر را فرصتی بسیار مغتنم برای ایجاد یک تحرک جدی در روند اجرای سند همکاری ۲۵ ساله میان دو کشور دانست.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۷ ۰۹ بهمن ۱۴۰۱
باز هم میخواهید با این دوستان دغل ارتباط داشته باشید؟ضرر وزیانی آشکار هنگفت.
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر