عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان:

اطلاع رسانی به موقع مانع تفاسیر غلط دشمنان از حادثه سفارت آذربایجان شد

میرتاج الدینی گفت:اطلاع رسانی دقیق و به موقع و حضور مسئولان مانع تفاسیر غلط دشمنان از حادثه سفارت آذربایجان شد.

سید محمد رضا میرتاج الدینی با اشاره به حمله مسلحانه به سفارت آذربایجان در تهران اظهار داشت: این حادثه نباید باعث ایجاد اختلاف و بروز مشکلات سیاسی بین دو کشور شود چرا که برخی از کشور‌ها و عناصر به دنبال وارونه جلوه دادن واقعیت تشدید برخی اختلافات در منطقه هستند.

وی افزود:جمهوری اسلامی ایران این حادثه را محکوم و آنرا خلاف اصول همسایگی و دیپلماتیک می‌داند، اما هیچ برنامه ریزی یا اقدام سازمان یافته‌ای برای آن وجود نداشت و همانگونه که اطلاع رسانی شد انگیزه شخصی باعث رقم خوردن چنین اتفاقی شد.

عضوگروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان تاکید کرد: روابط ما و همه همسایگان از جمله آذربایجان روابطی دوستانه و بر اساس منافع دو سویه و احترام متقابل است و نباید اجازه داد هیچ کشوری خارج از این چارچوب باعث ایجاد اختلاف شده و نقش منفی در مسیر روابط ایفا کند و دستگاه دیپلماسی دوکشور باید با  هوشیاری در مقابل هرگونه اختلاف افکنی ایستادگی کند.

وی خاطر نشان کرد: ما این حادثه ناگوار واقدام مسلحانه انجام شده در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را که متاسفانه به کشته شدن یکی از اعضای سفارت منجر شده را شدیدا محکوم می‌کنیم. چرا که  وجب ناراحتی دو ملت برادر و مسلمان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و از مقامات امنیتی و قضایی کشور، انتظار داریم موضوع را با فوریت بررسی و ابعاد و انگیزه مهاجم را مشخص نموده و اطلاع رسانی نمایند.

وی با تقدیر از اطلاع رسانی شفاف و سریع در خصوص این حادثه گفت: اطلاع‌رسانی درست و به موقع و حضور مسئولان نظامی سیاسی در صحنه و عیادت از مجروحان موجب شد دشمنان نتوانند تفاسیر غلطی از ماجرا را مطرح و واقعیت را به گونه دیگری نشان دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار