ضرورت تقویت و ارتقای دانشگاه فرهنگیان

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: هر تغییری در آموزش و پرورش و چگونگی تربیت نسل آینده، از دانشگاه فرهنگیان شکل می‌گیرد.

 حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛ در آیین افتتاحیه سی و سومین اجلاس سراسری مدیران دانشگاه فرهنگیان با شعار " دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه آینده" و نشست سالانه مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دانشگاه؛ اظهار داشت: معلم‌ها نقش کلیدی در زندگی انسان‌ها دارند و هیچ کس نمی‌تواند جایگزین این نقش‌ها شود.

وی با اشاره به پیام روز گذشته رهبر انقلاب به بیست و دومین اجلاس نماز، تصریح کرد: معظم له در میان تمام نهاد‌های متولی نماز، از لفظ به ویژه برای دانشگاه فرهنگیان استفاده کردند و این نشان دهنده جایگاه مهم و ویژه این دانشگاه نزد رهبر معظم انقلاب است.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی با بیان اینکه هر فردی در شغلش مسئولیت‌های مهمی دارد، افزود: مسئولیت تربیتِ معلم، بی نظیر است. دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه راهبردی نظام است و شما در این دانشگاه، فرماندهان عرصه تعلیم و تربیت و نسل آینده را تربیت می‌کنید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: تربیت معلم، مسئولیت مهمی است و اتفاقات گوناگون نباید ذره‌ای در انجام وظیفه شما مشکل ایجاد کند. دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه حاکمیت جمهوری اسلامی است و تمام ارکان آن باید در تراز حاکمیت جمهوری اسلامی باشند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه هیات امنا دانشگاه فرهنگیان برای اولین بار با حضور رئیس جمهور، تصریح کرد: آیت الله رئیسی، عنایت ویژه‌ای به دانشگاه فرهنگیان دارد. دانشگاه فرهنگیان در کنار تربیتِ معلم، طبق مصوبه هیات امنا، بازسازی و بهسازی معلمان آموزش و پرورش را هم برعهده گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی بر ضرورت تقویت و ارتقای دانشگاه فرهنگیان تاکید و افزود: ضروری است دانشگاه فرهنگیان، ستاد، قوت اعتقادی و باور، قوت اجرایی و توانمندی به بخش‌های اجرایی قوی داشته باشد.

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: ضروری است عالی ترین سطح گزینش در دانشگاه فرهنگیان اعمال شود و ذره‌ای کوتاهی از سطح گزینش قابل قبول نیست. کسانی که در کنکور تست بهتر زده اند لزوما نباید وارد دانشگاه فرهنگیان شوند، بلکه کسانی که شایسته‌تر هستند و روحیه معلمی دارند، باید وارد این دانشگاه شوند.

وی دانشگاه فرهنگیان را موتور متحرکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برشمرد و افزود: هر تغییری در آموزش و پرورش و چگونگی تربیت نسل آینده، از دانشگاه فرهنگیان شکل می‌گیرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر