صداگذاری انیمیشن «بچه زرنگ» پایان یافت

صداگذاری انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» که محصول مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و گروه هنر پویا است به کار خود پایان داد.

انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» جدیدترین ساخته گروه هنر پویا به تهیه‌کنندگی حامد جعفری است که این روز‌ها مراحل نهایی پس از تولید (Post Production) را به پایان رسانده و مراحل فنی برای گرفتن خروجی نهایی دی سی پی در لابراتوار را پیگیری می‌کند.

بچه زرنگ این روزها برای نمایش عمومی و رونمایی در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود که محصول مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و گروه هنر پویا است که تهیه‌کنندگی آن را حامد جعفری و کارگردانی آن را بهنود نکویی و محمدجواد جنتی برعهده دارند.

گروه هنر پویا در سال‌های قبل ساخت انیمیشن‌های سینمایی «شاهزاده‌روم» و «فیلشاه» را نیز در کارنامه خود داشته است.

حسین ابوالصدق درباره روند صداگذاری انیمیشن «بچه زرنگ» گفت: روند صداگذاری انیمیشن سینمایی بچه زرنگ به صورت ناپیوسته شش ماه زمان برد.

ابوالدق درباره زمانبر شدن فرایند صداگذاری افزود: ریتم انیمیشن بچه زرنگ بالا و اکشن است، از طرفی حدود ۹۰ درصد صدا‌ها ساخته شدند؛ یعنی ابتدا در استودیو ضبط شدند، روی آن‌ها تغییراتی انجام شد و بعد در انیمیشن قرار داده شدند.

وی ادامه داد: تمامی صدا‌ها اعم از نهایی کردن لیپ سینک صدای دوبلور‌ها با کاراکترها، پرسپکتیو صداها، صدای صحنه‌ها، صدای حیوانات و ... در این مرحله انجام شده است. پس از آنکه فرآیند تدوین نهایی انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» در هفته‌های گذشته توسط حسن ایوبی و اصلاح رنگ توسط سامان مجد وفایی نهایی شد، صداگذاری نیز که به صورت همزمان پیش می‌رفت به پایان رسید.

در خلاصه قصه منتشر شده درباره این اثر آمده است: «محسن پسربچه‌ای است که عاشق ابر قهرمان‌های فیلم‌هاست و همیشه تلاش می‌کند تا با وسایل ابرقهرمانی‌اش به هرکس و هر چیزی کمک کند. اما در یک اتفاق نادر، محسن با حیوانی مواجه می‌شود که از گونه حیوانات منقرض شده ایران است. محسن تصمیم می‌گیرد تا به آن حیوان هم کمک کرده و او را به زادگاهش بازگرداند، اما سفر به دلِ جنگل، نبرد با شکارچیان و رویارویی با حیوانات منقرض‌شده دیگر، شروع یک ماجرای پیچیده برای محسن است و…»

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر