توقیف ۴ لنج صیادی غیرمجاز در خوزستان در طرح حافظ

سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات خوزستان از آغاز طرح عملیاتی حافظ در سطح آب‌های دریایی استان خبر داد و گفت: تعداد ۴ فروند لنج صیادی در جریان اجرای طرح عملیاتی چند مرحله‌ای حافظ در خوزستان توقیف شدند.

کامران شریفی سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات خوزستان از آغاز طرح عملیاتی حافظ در سطح آب‌های دریایی استان خبر داد و گفت: تعداد ۴ فروند لنج صیادی در جریان اجرای طرح عملیاتی چند مرحله‌ای حافظ در خوزستان توقیف شدند.

او افزود: این طرح تا پایان سال ادامه دارد و در اولین مرحله اجرا، نیرو‌های یگان طی گشت دریایی در منطقه دهانه اروند رود موفق شدند تعداد ۴ فروند لنج صیادی را توقیف و تعداد ۲۴ نفر را به اتهام صید غیر مجاز به روش ترال دستگیر کنند.

سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات خوزستان در جریان بازرسی از این شناور‌ها تعداد ۴ دستگاه ترال و حدود یکهزار و ۴۰۰ کیلوگرم انواع محصولات دریایی (ماهی و میگو) کشف و ضبط شد.

شریفی ادامه داد: پرونده‌های تخلف صیادی برای متهمان موردنظر تشکیل و آماده معرفی به مرجع قضایی و کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی است. امیدواریم در مراحل دیگر اجرای این طرح بتوانیم با برخورد قاطع با متخلفان، منابع آبزی استان را بیش از پیش حفاظت و حراست کنیم.

او گفت: در راستای برخورد با تخلفات صیادی به ویژه صید به روش ترال در سطح آب‌های دریایی استان، طرح عملیاتی چند مرحله‌ای حافظ با مشارکت همه پایگاه‌های تابعه این یگان در صیدگاه‌ها و زیستگاه‌های آبزیان در  آب‌های ساحلی، سرزمینی و همجوار برنامه ریزی و آغاز شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار