نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی:

کمیته‌ای برای بررسی حادثه شب گذشته به اصفهان می‌رود

مقتدایی گفت:کمیته‌ای از سوی کمیسیون امنیت ملی به اصفهان اعزام خواهد شد تا گزارشی، تهیه کنند و بر مبنای آن تصمیمات بعدی اتخاذ شود.

عباس مقتدایی در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون در جلسات متعدد پیشتر طرح‌ها و پیشنهادات مرتبط با آن را بررسی کرده بود، در نشست امروز ادامه رسیدگی به طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشور جهت تامین نظر شورای نگهبان با حضور نماینده شورای نگهبان انجام شد و در نهایت طرح در کمیسیون به تصویب اعضا رسید، این طرح در آینده نزدیک در دستور صحن علنی قرار خواهد گرفت.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: پیشنهاد‌های مربوط به بودجه سال ۱۴۰۲ که به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شده بود و بررسی اولیه آن در گذشته انجام شده بود، در ادامه جلسه طرح و مصوبه کمیسیون در این خصوص به کمیسیون تلفیق ارجاع خواهد شد.

مقتدایی با اشاره به حضور فرمانده نیروی انتظامی کل کشور در جلسه کمیسیون متبوع خود، گفت: با وجود اینکه اولین حضور وی در کمیسیون امنیت ملی بود، مباحث تبریک به او و موضوعات همکاری بین کمیسیون و نیروی انتظامی طرح شد. سردار رادان نیز گزارشی از روند‌ها و وضعیت‌های فعلی کشور اریه کرد.

وی ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی در بالاترین سطح تقویت و حمایت از نیروی انتظامی است و این مفهوم در کلام اعضا و رئیس کمیسیون کاملا مشهود بود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی یادآور شد: نیروی انتظامی یک رکن اثرگذار جامعه است و ما به دنبال حمایت و تقویت نیروی انتظامی در ابعاد مختلف هستیم، به همین جهت قرار شد نحوه حمایت کمیسیون از نیروی انتظامی در قالب برخی از کمیته‌ها در آینده پیگیری و به طور مستمر گزارش آن به صحن کمیسیون ارایه شود.

مقتدایی با یادآوری حادثه اخیر در اصفهان، گفت: در کنار اقدامات تمام نهاد‌ها حادثه اصفهان در نشست امروز با حضور برخی از مسئولان ذی ربط مورد بررسی دقیق قرار گرفت، کمیته‌ای نیز از سوی کمیسیون امنیت ملی به اصفهان اعزام خواهد شد تا گزارشی را برای کمیسیون، تهیه کنند و بر مبنای آن تصمیمات بعدی اتخاذ شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در ادامه جلسه امروز، حادثه سفارت آذربایجان در تهران نیز مورد بررسی قرار گرفت؛ فرمانده نیروی انتظامی نیز گزارشی در این خصوص ارایه کرد و اعضای کمیسیون بر بحث دوستی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و مراقبت از این دوستی تاکید داشتند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار