مسائل جامعه پرستاری در حوزه تأمین اجتماعی و بخش خصوصی پیگیری می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم پیگیری، رسیدگی جدی و فوری مسائل و مشکلات جامعه پرستاری در حوزه سازمان تأمین اجتماعی، مجموعه‌های تابعه و بخش خصوصی تأکید کرد.

سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست صمیمی با جمعی از مدیران و اعضای شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: پرستاری از رفیع‌ترین شغل‌ها و ارزشمندترین حوزه‌های اجرایی نظام سلامت است.

وی با تقدیر از جامعه پرستاری کشور برای فداکاری‌ها در ایام شیوع کووید بر تأکید ویژه رئیس‌جمهور از ابتدای شروع دولت مردمی برای حل دغدغه‌های پرستاران و اجرای قوانین بر زمین‌مانده اشاره کرد.

مرتضوی بیان کرد: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در تیرماه ۱۳۸۶ در مجلس شورای اسلامی مطرح و به تصویب رسید، اما به دلایل مختلف از جمله عدم تأمین بار مالی اجرایی نشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهداف اجرای این قانون را علاوه بر ارتقای کیفیت خدمات و مراقبت‌های پرستاری، رعایت تناسب و عدالت بین‌رشته‌ای کارکنان حوزه سلامت و تعیین هویت مستقل کارکنان گروه پرستاری عنوان کرد و گفت: اهتمام ویژه‌ای از سوی دولت برای اجرای عدالت در نظام پرداخت حقوق و دستمزد وجود دارد.

وی افزود: از پیشنهادات کارگروه مشترک سازمان تأمین اجتماعی و سازمان نظام پرستاری برای پیگیری اجرای قوانین پرستاری و به‌روزرسانی و اصلاح ضوابط و مقررات فرآیند‌ها حمایت می‌کنیم.

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز در این نشست، با تأکید بر همراهی ویژه این سازمان با سازمان نظام پرستاری برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، گفت: کارگروه مشترک سازمان تأمین اجتماعی و سازمان نظام پرستاری برای پیگیری اجرای قوانین پرستاری و به‌روزرسانی و اصلاح ضوابط و مقررات فرآیند‌های موجود تشکیل می‌شود.

وی افزود: پیگیری موضوع بازنشستگی پرستاران شاغل در سازمان تأمین اجتماعی و همکاری به منظور برخورداری آنان به عنوان مشمولین قانون کار از مزایای قانون مشاغل سخت و رفع مشکلات موجود در این زمینه نیز دنبال می‌شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر