صنعت بیمه دارایی مازاد ندارد

قائم مقام بیمه مرکزی مولد سازی دارایی های راکد را اقدام مناسبی دانست و گفت: بخشی از دارایی‌های بیمه برای مردم است و صنعت بیمه دارایی مازاد ندارد.

در نشست خبری قائم مقام بیمه مرکزی آقای مجید مشعلچی با ارائه نکاتی به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

سوال: نقش بیمه مرکزی در خصوص نظارت در شرکت‌های بیمه گذار چیست؟
آقای مشعلچی: در خصوص کیفیت نقش نهاد ناظر مهم است یکی از اقدامات سوق دادن به سمت رقابت پذیری، تبادل دو طرفه بیمه گذار و مردم، شفافیت و حرکت به سمت فرآیند‌های الکترونیکی است. هدف نهایی رضایت است، باید به سمت افزایش کیفیت رفت کیفیت بدون فناوری مطلوب نخواهد بود.

سوال: آیا بیمه برای حمایت از کسب و کار‌های آسیب دیده از قطعی اینترنت برنامه‌ای دارد؟

مشعلچی: این که مشخصا بگویم در حیطه بیمه مرکزی است، باید بررسی شود. احتمالا مبدا و مآخذ حمایت از کسب و کار‌های آسیب دیده وزارت اقتصاد است.
پوشش‌های سایبری در چند شرکت بیمه شروع شده است و این یعنی کسب و کار‌هایی که از فضای مجازی متضرر می‌شوند ریسک‌های آن‌ها پوشش داده می‌شود.

سوال: مشکل عدم توسعه ضریب نفوذ بیمه کجا است؟

مشعلچی: ضریب نفوذ حاصل حق بیمه تولیدی و تولید ناخالص داخلی است که این متغیر است بیمه در کشور رشد بهتری از سایر مولفه‌های اقتصادی است. از سال ۹۷ آغاز افزایش ضریب نفوذ زده شد و  بنا شد حق بیمه را هر سال ۵۰درصد نسبت به سال قبل افزایش دهیم،رشد خوبی داشته ایم با بدون توجه به مولفه‌های اقتصادی افزایش دادیم در برنامه هفتم سالانه رشد اقتصادی ۸ درصد و تورم زیر ۸ درصد برنامه ریزی شد که اتفاق نیفتاد بنابر این در عدم افزایش ضریب نفوذ بیمه تنها دخیل نیست تصمیم گرفته شده و به وزارت اقتصاد اعلام شده که ضریب نفوذ تا ۱۴۰۴ به ۳.۲ درصد برسد.

انتظار داریم رشد حق بیمه ما امسال به ۴۷ درصد برسد و این یعنی نزدیک به برنامه‌های خودمان هستیم.

سوال: در خصوص اظهار وزیر در خصوص شایعه پولشویی برخی بیمه‌های عمر بفرمایید؟

مشعلچی: بلافاصله تیمی به شرکت مذکور ارسال شد نهاد‌های مبارزه با پولشویی داریم در اجرای قوانین و مقررات بخش‌های مبارزه با پولشویی اقدامی خلاف آیین نامه‌ها صورت نگرفته است.

سوال: در خصوص مولد سازی دارایی‌های راکد نظر خود را بگوید؟

مشعلچی: اقدام بسیار مناسبی است بخشی از دارایی‌های بیمه برای مردم است و صنعت بیمه دارایی مازاد ندارد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر