روند تکمیل پرونده ترور فرماندهان مقاومت تسریع شود

دبیر ستاد حقوق بشر ایران خواستار تسریع در تکمیل پرونده ترور فرماندهان مقاومت شد.

کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران که بنا به دعوت ریاست عالی دستگاه قضائی عراق به بغداد سفر کرده، در بدو ورود به محل ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهندس المهدی و همراهانشان حضور یافت و به مقام شامخ این شهدای عزیز ادای احترام کرد.

غریب آبادی با تاکید بر تسریع رسیدگی و تکمیل پرونده ترور فرماندهان بزرگ پیروزی، اظهار کرد: در در سفر سه روزه به عراق، این پرونده مورد پیگیری جدی قرار خواهد گرفت و در ایران در خصوص این پرونده در آستانه صدور کیفرخواست هستیم و امیدواریم در عراق نیز هر چه زودتر کیفرخواست تقدیم دادگاه شود تا تمامی مرتکبان و آمران و عاملان در پیشگاه عدالت محاکمه شوند.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه در ادامه مبارزه با گروهک‌های تروریستی را یکی دیگر از اولویت‌های در دستور کار دو کشور برشمرد و گفت: ایران و عراق دو کشور آسیب دیده از اقدامات تروریستی فراوان هستند، ضروری است هم در سطح محاکم ملی و همچنین در مجامع بین المللی و محاکم حقوق بشری همکاتری‌های نزدیکی را در این زمینه داشته باشیم.

وی یادآور شد: برخی از موضوعات دیگر نیز مانند پیگیری امور زندانیان ایرانی و عراقی و متواریان خاطی گریخته به کشور عراق نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت که با همکاری خوب مقامات عراقی این چالش‌ها نیز رفع خواهد شد.

غریب آبادی در این سفر قرار است با رئیس دستگاه قضائی، دادستان کل، وزیر دادگستری، مشاور امنیت ملی و معاون اول رئیس مجلس عراق دیدار کند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر