اعلام ویژه برنامه‌های دهه فجر در فارس/ آیت الله سید احمد خاتمی، سخنران آیین ۲۲ بهمن

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه در ایام دهه فجر امسال در قالب ۳۰۰ هزار برنامه در این استان اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام حسین ملک مکان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در نشست خبری ضمن تبریک فرارسیدن ایام ولادت امیرالمؤمنین امام علی (ع) و سالروز ورود امام خمینی در ۱۲ بهمن و دهه فجر، گفت: یکی از ایام خاص نظام جمهوری اسلامی دهه فجر است که پس از سال ها مبارزه در دهه فجر و ۲۲ بهمن سال ۵۷ به پیروزی رسید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: برنامه های متنوعی هر ساله برای گرامیداشت ایام دهه فجر پیش بینی می شود که امسال نیز ستاد کشوری و استانی گرامیداشت این دهه طی حدود یک ماه گذشته تشکیل و کمیته های اجرایی متشکل از سازمان ها و دستگاه های مختلف و مردم در سطح استان فارس و شهرستان های این استان تشکیل شده است.

او با اشاره به اینکه چند برنامه شاخص در سطح این استان پیش بینی شده است،گفت: با آغاز دهه فجر امسال در روز ۱۲ بهمن ماه ساعت هشت صبح زنگ انقلاب در تمام مدارس سراسر استان به صدا در خواهد آمد و بعد از آن در صبح همین روز رژه موتوری و خودرویی از محل فرودگاه شهید دستغیب شیراز آغاز و تا گلزار شهدای این شهر ادامه دارد؛ در این مکان نیز مراسم رسمی با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و استاندار فارس برگزار خواهد شد.

ملک مکان گفت: اجرای سرودهای انقلابی توسط گروه موزیک ارتش از دیگر برنامه های روز ۱۲ فروردین در گلزار شهدا شیراز است و بعد از آن گل به تمثال مبارک امام خمینی (ره) و قبور مطهر شهدا تقدیم خواهد شد.

او با بیان اینکه در ۱۳ بهمن ماه امسال نیز مراسم غبارروبی و گلباران قبور مطهر شهدا در کل کشور و در استان فارس نیز با محوریت قبور شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) برگزار خواهد شد،گفت: گلزار شهدای شیراز نیز توسط بالگرد در روز ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ گلباران می شود.

ملک مکان گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال پایان بخش مراسم‌های ایام دهه فجر امسال خواهد بود که از تمام مردم استان فارس و شهر شیراز برای حضور در این راهپیمایی دعوت می‌‍شود.

او گفت: به هر دستگاه اجرایی و دولتی استان فارس غرفه ای در حاشیه برگزاری راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در شیراز اختصاص داده شده تا دستاوردهای دولت مردمی سیزدهم به مردم تبیین شود، همچنین ویژه برنامه با محوریت شادی و نشاط در ابتدای مسیر راهپیمایی امسال در شیراز پیش بینی شده است که یک ساعت قبل از شروع زمان راهپیمایی آغاز می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با بیان اینکه مسیر راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن در شیراز هنوز قطعی نشده است،گفت: احتمال دارد مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در شیراز مسیر حدفاصل چهارراه ۱۵ خرداد به سمت میدان آزادی باشد، البته احتمال تغییر آن نیز وجود دارد.

او گفت: گروه سرود دانش آموزی هزار و ۳۵۷ نفری دانش آموزی نیز در این مراسم اجرای برنامه خواهند داشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس عنوان کرد: سخنران مراسم ۲۲ بهمن امسال در شیراز آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران خواهند بود.

ملک مکان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برنامه های دهه فجر امسال در پنج بخش شامل جشن ها و جشنواره‌ها، مسابقات فرهنگی،ورزشی و قرآنی، افتتاحیه پروژه های عمرانی، برگزاری نشست های تبیینی و کرسی های آزاد اندیشی در مدارس،مساجد و ... و اجرای کمک های خیرخواهانه مثل توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان ،اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم و اهداء جهیزیه بین نوعروسان و ... در سطح استان فارس دنبال خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: جشن های دهه فجر امسال در بیش از ۵۰۰ مسجد استان فارس برگزار خواهد شد و جشن های این ایام هر شب در یک روستای استان به صورت مردمی برپا می شود.

ملک مکان با بیان اینکه کاروان شادی پیاده روی نیز ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ در شیراز با محوریت شهرداری این شهر برگزار خواهد شد، گفت: مسابقه دوچرخه سواری توسط اداره کل ورزش و جوانان این استان و جشن های کارگری با محوریت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس در ایام دهه فجر امسال برگزار خواهد شد.

او اعلام کرد: پویش هر خانه یک پرچم نیز پیش بینی شده است که امید داریم مردم نیز در این پویش همکاری کرده و هر خانه یک پرچم ایران را درب منزل خود نصب کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس از مردم استان فارس و شیراز برای حضور باشکوه در مراسمات دهه فجر امسال به ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد و گفت: حضور مردم در میدان، همواره توطئه های دشمنان ایران را خنثی کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار