فرآیند‌های معیوب باید اصلاح شوند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتقای بهره‌وری در وزارت کار را نیازمند اصلاح ساختاری و توجه به ظرفیت‌های مغفول عنوان کرد.

سیدصولت مرتضوی در نشست شورای معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و میرسامان پیشوایی رئیس سازمان ملّی بهره‌وری ایران، به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بدنه وزارتخانه برای ارتقای بهره‌وری اشاره و اظهار کرد: ارتقای بهره‌وری در وزارت کار منجر به تسریع در توسعه رفاه اجتماعی و نیز بهبود عملکرد سازمان‌های تابعه می‌شود.

وی افزود: اصلاحات ساختاری برای افزایش بهره‌وری در کشور ضروری است و در این مسیر اصلاح فرآیند‌های معیوب نیز باید مدنظر باشد.

مرتضوی با بیان اینکه اصلاح منابع انسانی مهمترین رکن در ارتقای بهره‌وری است، گفت: سرمایه انسانی ما باید مجهز به تعهد و تخصص باشند.

وزیر کار اظهار کرد: امروزه بهره‌وری به عنوان یک فرهنگ و نگرش به کار و زندگی مطرح‌شده و نتیجه بهبود آن توسعه اقتصادی است.

وی با اشاره به این‌که افزایش درآمد حاصل از فـروش الزاماً بهبود بهره‌وری را تضمین نمی‌کند، گفت: عبور از بنگاه‌داری هم یکی از مؤلفه‌های ارتقای بهره‌وری است که به کوچک‌سازی دولت نیز کمک می‌کند.

مرتضوی با بیان اینکه سازمان بین‌المللی کار در تـولید مـحصولات مختلف ادغام چهار عامل زمین، سرمایه، کار و سازماندهی را ضروری می‌داند، اظهار داشت: باید در افزایش خط تولید شرکت‌ها با هدف افزایش اشتغال توجه شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: رفاه اجتماعی ، بودجه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر