افتتاح نمایشگاه پوستر با عنوان کار خودشونه در حوزه هنری

نمایشگاه پوستر کار خودشونه امروز دوشنبه ۱۰ بهمن در گالری ابوالفضل عالی با حضور محمد مهدی دادمان رییس حوزه هنری و جمعی از هنرمندان افتتاح شد.

نمایشگاه پوستر کار خودشونه نمایش آثار محمد حسین نیرومند کاریکاتوریست و طراح گرافیک مطرح کشورمان با موضوع نقد اعتراضات و اغتشاشات ۷۰ روزه است.

محمد حسین نیرومند در این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: مدتی بود که گرفتار کار‌های اجرایی شده بودم. برای کسی که کار هنری انجام می‌دهد درگیر شدن در کار‌های اجرایی نوعی آفت است. توفیق پیدا کردم و توانستم حدود ۷۰ اثر با موضوع اعتراضات و اغتشاشات اخیر خلق کنم.

نمایشگاه پوستر کار خودشونه 
این هنرمند با بیان اینکه ۴۵ اثر از آثارش در نمایشگاه کار خودشونه به نمایش درآمده است، گفت: سعی کردم بخشی از جنگ شناختی را که در ۷۰ روز در قالب اعتراضات و اغتشاشات رخ داد را کار کنم، در این نمایشگاه ۴۵ اثر قابل نمایش بود، بدین ترتیب ۴۵ اثرم را به نمایش گذاشتم.

نمایشگاه پوستر کار خودشونه

 نیرومند گفت: نمایشگاه کار خودشونه پوستر‌های طنزآمیز از رخداد‌هایی است که در ۷۰ روز اتفاق  افتاده است. سعی کردم بخشی از مستندات که در گفته‌ها و حرف و حدیث‌های افراد وجود داشت را بیاورم. احساس کردم که این آثار بعدا در فضای مجازی می‌رود و با اینکه آثار گویاست، اما باید پیوست هم داشته باشد.
 
این کاریکاتوریست و طراح گرافیک مطرح گفت: این سند داشتن لازم است و هم به نوعی به زیبایی شناسی کار کمک می‌کند، خط خیلی اثر دارد. پوستر با این فرم خط شخصیت فرمی خوبی پیدا می‌کند و از طرفی مخاطب هم ارتباط بیشتری با مفهوم پیدا می‌کند.
 
او می‌گوید: نمی‌دانم که این نمایشگاه در این عرصه اولین نمایشگاه است یا خیر. این آثار حتما توسط دوستان حوزه هنری در شهرستان‌ها به نمایش گذاشته می‌شود و تمام آثارم که شامل ۷۰ اثر با این موضوع است در آینده‌ای نزدیک در نمایشگاهی که گنجایش این تعداد اثر را داشته باشد به نمایش می‌گذارم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر