مسابقات بین المللی شطرنج در رشت برگزار می‌شود

نوزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج مسابقات از ۲۳ بهمن تا اول اسفند ماه در مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) رشت برگزار می‌شود.

جلسه هم اندیشی نحوه برپایی نوزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج با نام «جام رشت» با حضور سرپرست شهرداری رشت، اعضای شورای اسلامی، رئیس هیئت شطرنج گیلان، مدیرکل ورزش و جوانان استان، مدیرکل میراث فرهنگی گیلان و تعدادی از مسئولان شهری در ساختمان شورای شهر برگزار شد.

یوسف یزدانی، سرپرست شهرداری رشت در این جلسه گفت: برگزاری این جام با حضور ۱۲ الی ۲۰ کشور خارجی و شرکت ۷۰۰ الی ۸۰۰ ورزشکار از داخل و خارج از کشور فرصت مغتنمی برای معرفی ظرفیت‌های این شهر است.

او افزود: طی هماهنگی انجام شده مقرر است، اجرای این مسابقات از سوی رسانه ملی در راستای برندسازی رشت به صورت زنده پوشش داده شود.

سرپرست شهرداری رشت روز‌های برگزاری این مسابقات را ۲۳ بهمن الی یکم اسفند ماه اعلام و تصریح کرد: تلاش داریم در کنار برگزاری این مسابقات با نام «جام رشت»، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این شهر را بیشتر معرفی کنیم و بتوانیم مهمانان داخلی و خارجی را با خاطراتی به یاد ماندنی و تبلیغات بالقوه در زمینه‌های مختلف گردشگری مشایعت کنیم.

به گفته یزدانی، ارائه غذا‌های ویژه گیلانی در راستای شهر خلاق خوراک و معرفی صنایع دستی منحصر به فرد گیلان برای مهمانان از رویکرد‌های ویژه در این جشنواره خواهد بود.

رونمایی از پوستر برگزاری جام شطرنج رشت در روز ۱۷ بهمن

حسین میربلوک، رئیس هیئت شطرنج گیلان هم در این جلسه گفت: برگزاری نوزدهمین دوره اجرای مسابقات شطرنج با نام «جام رشت»، امسال به شکل بین‌المللی برگزار می‌شود.

او افزود: رونمایی از پوستر برگزاری جام شطرنج رشت در روز دوشنبه ۱۷ بهمن طی مراسمی در سالن آتش نشانی این شهر و با حضور خبرنگاران و مسئولان مرتبط برگزار خواهد شد.

رئیس هیئت شطرنج گیلان با بیان اینکه در این مسابقات حداقل ۷۰۰ ورزشکار داخلی و خارجی شرکت خواهند داشت، تصریح کرد: حضور ۱۲ کشور از هم اکنون در جام شطرنج رشت قطعی شده و ممکن است این عدد به ۲۰ برسد که کشور‌های حوزه دریای کاسپین را می‌توان از میان آن‌ها نام برد.

میربلوک تأکید کرد: آمادگی آن را داریم که از مهمانان عالی رتبه کشوری و ورزشکارانی از سفارت‌خانه‌های کشور‌های مختلف در ایران دعوت به عمل آوریم تا بتوان بهره حداکثری از رویکرد‌های برندسازی در حوزه‌های صنایع دستی گیلان، شهر خلاق خوراک و صنعت گردشگری در این رویداد بهره ببریم.

به گفته او، در خلال این مسابقات و در روز شنبه ۲۹ بهمن برنامه رشت‌گردی و بازدید از خانه میرزا و موزه میراث فرهنگی گیلان را برای تعدادی از مهمانان حاضر، اجرا خواهد شد.

معرفی ظرفیت‌های گیلان به مهمانان جام شطرنج رشت

ولی جهانی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز در جلسه هم اندیشی برگزاری جام شطرنج رشت گفت: باید تلاش شود تا در این فرصت پیش آمده، ظرفیت‌های شهر رشت و استان گیلان به مهمانان داخلی و خارجی به بهترین شکل معرفی شود.

او افزود: برگزاری نمایشگاهی از جام‌های زرین و سیمین و دفینه‌های یافت شده در گیلان برای گردشگران بسیار دیدنی خواهد بود.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، معرفی چای داخلی و چای سنتی و بهره گیری از ۷ حوزه موردنظر برای ثبت به نام گیلان دریچه جدیدی به رشد صنعت گردشگری استان خواهد داشت.

جهانی همچنین گفت: حصیربافی و رشتی دوزی و تهیه انواع شیرینی به طور زنده در محل حضور مهمان از دیگر فعالیت‌هایی است که در حین برگزاری جام رشت میتوان انجام داد.

تلاش شود شطرنج رشت در اوج باشد

جهانبخش آرمان، مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان نیز در این جلسه گفت: باید تلاش کنیم تا رشت که به عنوان یک شهر صاحب نام در ورزش شطرنج در کشور شناخته شده است، در این رشته در اوج نگه داشته شود و نام شطرنج ایران با نام رشت گره بخورد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: