بهره‌برداری از ۷۵ پروژه راهداری فارس در دهه فجر

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: در دهه فجر امسال شاهد افتتاح ۷۵ پروژه این اداره کل با اعتباری بالغ بر ٩٧٧ میلیارد تومان خواهیم بود.

علیرضا راستیار در نشست خبری گفت: در مجموع ۱۵۹ روستا در استان داریم که فاقد راه آسفالت هستند که عملیات آسفالت راه این روستا‌ها به طول ۶۷۰ کیلومتر از سال آینده آغاز خواهد شد.

او گفت: در استان فارس در مجموع حدود ۱۲ هزار کیلومتر راه روستایی داریم که ۶ هزار کیلومتر آن آسفالت است و ۶ هزار کیلومتر دیگر نیز فاقد آسفالت است.

راستیار گفت: با اتمام آسفالت راه روستا‌های بالای ۲۰ خانوار ظرف سه سال آتی، اولویت ما به سمت آسفالت راه روستا‌های کمتر از ۲۰ خانوار خواهد رفت.

او، در خصوص روند اجرای طرح ۱۰۰ – ۱۰۰ (احداث و روکش ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در ۱۰۰ روز) مرحله نخست این طرح تا پایان آبانماه امسال انجام شد و با توجه به تاکید استاندار فارس، اجرای مرحله دوم این طرح نیز در دستور کار قرار گرفته و این طرح هم اینک ۷۰ درصد پیشرفت دارد که امیدواریم تا پایان سال ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی مد نظر احداث شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، ماشین آلات و ناوگان موجود در این اداره کل را نیازمند نوسازی دانست و گفت: بر همین اساس در لایجه بودجه سال ۱۴۰۱ پیش بینی شده واردات ماشین آلات راهداری مجاز شده که آیین نامه اجرایی آن آماده و بحث نوسازی ناوگان راهداری در دستور کار قرار گرفته است.

راستیار، در بخش دیگری با اشاره به قرار داشتن در آستانه دهه مبارک فجر گفت: در دهه فجر امسال شاهد افتتاح ۷۵ پروژه این اداره کل با اعتباری بالغ بر ٩٧٧ میلیارد تومان خواهیم بود.

او گفت: این طرح‌ها مربوط به حوزه‌های نگهداری راهها، ایمنی و حریم راهها، نگهداری ابنیه فنی و پل ها، ساخت و توسعه راه روستایی، شرکت‌های حمل و نقل و مراکز معاینه فنی است.

راستیار با اشاره به مشارکت ۷۰۰ نیروی راهداری فارس در طرح زمستانی این استان گفت: این نیرو‌ها به همراه ۴۳۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین راهداری ۲۴ ساعت قبل از بارش و ۴۸ ساعت پس از بارش برف و باران در محور‌های استان مستقر می‌شوند.

او گفت: علاوه بر این، بخشی از ماشین آلات راهداری در زمان بحران در قالب مجموعه مدیریت بحران فعالیت می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، با اشاره به فعالیت ۲۶۵ شرکت حمل و نقل کالا در این استان گفت: طی ۱۰ ماه امسال ۲ میلیون بارنامه برای مقاصد درون و برون استانی به میزان افزون بر ۲۶ میلیون تن کالا صادر شده است.

راستیار گفت: استان فارس با دارا بودن ۴۲ هزار دستگاه در ناوگان حمل بار و ۶۰ هزار راننده، بیشترین تعداد ناوگان و راننده را در کشور در اختیار دارد.

او گفت: در حوزه حمل و نقل مسافر نیز چهار هزار و ۲۰۰ دستگاه ناوگان در استان داریم که تاکنون هشت میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر در قالب ٨٠٠ هزار سفر توسط این ناوگان به مقاصد درون و برون استان جا به جا شده اند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۶ درصدی داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار