وخامت حال ۱۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی فارس

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه دهم بهمن ۱۴۰۱ اعلام کرد.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا، دو میلیون و ۲۶۴ هزار و ۲۴۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۱۳۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع، یک میلیون و ۸۳۴ هزار و ۵۵۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۳۲۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۴۲۹ هزار و ۶۸۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۸۱۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری ۶۵۳ هزار و ۹۱۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۷۴۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۵۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۱۰ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۲۳ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۶۶۰ دُز یادآور واکسن بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار